Świat według Basi
piątek, 20 września 2019
Troszkę intensywny czas
Witajcie . W poniedziałek obie z mamą byłyśmy u lekarza. Ale się naczekałyśmy takie było opóźnienie . Czekałyśmy ponad godzinę. Jeszcze nigdy tak długo nie czekałyśmy . Miałyśmy w planach potem pobuszować po sklepach ale że tak długo to buszowanie było krótkie . We wtorek to troszkę się działo . Byłyśmy na mieście buszując w sklepie a potem poszłam do usznej czyli protetyk słuchu . Poprawiła mi coś w aparacie bo przeszkadzały mi jakieś dźwięki .Następnie pojechałyśmy do innej przychodni by mama do lekarza się zarejestrowała . Wracając do domu zaszłyśmy do apteki a potem do spożywczego . W tym czasie siostra zadzwoniła ze już idą do nas bo przywiozła winogrona .Mama oo to zajdziecie do sklepu pomożecie nieść zakupy . Niby blisko sklep ale czasami ciężko nieść wiec fajnie że ktoś inny poniesie .Siostrzeniec przyniósł swoje gry dziecięce bym wystawiła na charytatywny bazarek na TPG . Znajoma się śmieje ze ja dom tam sprzedaje bo tyle rzeczy wystawiam . No to książki gry po siostrzeńcach itp . Mi nie potrzebne a na szczytny cel idzie .W miedzy czasie był kurier ale mnie nie było dobrze sąsiadka była to wzięła .Gacek gdzie jesteś?
Dokąd leci nietoperz? Kto je lody? Gdzie siedzi żabka? Ta gra jest jak zabawa w chowanego! Na pięknych obrazkach ukryły się zwierzątka i różne ciekawe przedmioty. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie na planszy właściwy szczegół, wygrywa!
Loteryjka obrazkowa. Dzieci szukają na dużych tablicach elementów przedstawionych na małych kartonikach. Gra ćwiczy spostrzegawczość.
W zestawie: wiek 3-7lat
„Twist” to gra krzyżówkowa, w której wyrazy „krzyżują” się ze sobą w niezwykły sposób. I chociaż jest grą edukacyjną, bo zachęca do sprawnego posługiwania się językiem polskim, to przede wszystkim jest świetną rozrywką.
Quiz zawiera pytania
z różnych dziedzin. Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast pozostałe są zabawne. Gry wzbogacają słownictwo dziecka, atrakcyjny sposób przekazują wiedzę
z biologii, geografii, literatury i innych dziedzin.Sprzedam Quiz Gdzie Raki Zimują? Opis produktu: Quiz z różnych dziedzin. 270 ważnych pytań, 810 śmiesznych odpowiedzi, barwna plansza i 4 nietypowe pionki (raczki). Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast dwie pozostałe są śmieszne. Gra wzbogaca słownictwo, pomaga rozumieć i właściwie interpretować znane przysłowia i powiedzonka. W atrakcyjny sposób pomaga przyswajać wiadomości z różnych dziedzin: z biologii, geografii, literatury... i dostarcza mnóstwo dobrej zabawy! Zawartość pudełka: 4 figurki raków, 2 podstawki (brak 2 podstawek) 45 kart z pytaniami instrukcja. Gra przeznaczona: dla 2 do 4 graczy, w wieku od 6 do 10 lat.
W środę troszkę porządki robiłyśmy a że dawno nie było siostrzeńca he he we wtorek to wpadł bo mama jeszcze coś tam od niego chciała W czwartek robiłam porządki w książkach . Ja nie chodzę do biblioteki tylko czytam to co kupiłam lub co dostałam . Dawno żadnej książki nie kupiłam więc czytałam te co dostałam bo myślałam ze swoje już wszystkie przeczytałam Teraz odkryłam ze mam jeszcze trochę nie przeczytanych Zresztą nie wszystkie przeczytane pamiętam więc z przyjemnością do nich wrócę .Odkryłam ze z siostra kiedyś baaardzo dużo czytałyśmy różnych ale czy coś w głowie został to nie wiem . . Ale się rozpisałam A jutro idę na spotkanko klubowe
czwartek, 19 września 2019
Zwiastun miłości Danielle Steel
Filmów na podstawie jej książek sporo obejrzałam ale jakoś do tej pory żadnej książki nie czytałam
Zwiastun miłości Danielle Steel Keshia Saint Martin, dziedziczka wielkiej fortuny, aktywnie uczestniczy w życiu towarzyskim nowojorskiej socjety: taki obowiązek nakłada na nią stare nazwisko. Jednakże równolegle, ukrywając się pod pseudonimem, działa jako bezkompromisowa dziennikarka. To podwójne życie sprawia, że czuje się coraz bardziej rozdarta, skłócona sama ze sobą. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje charyzmatycznego Lucasa Johnsa. Rodzi się między nimi uczucie - tyle, że za Lucasem wlecze się niechlubna przeszłość Smutna i chwytająca za serce książka . Zakończenie to istny wyciskacz łez. Do ostatniej strony liczyłam na to że jednak jakimś cudem wszystko skończy się happy endem, niestety tak się nie stało. Niesamowita, a przede wszystkim niebanalna historia.
Zwiastun miłości Danielle Steel Keshia Saint Martin, dziedziczka wielkiej fortuny, aktywnie uczestniczy w życiu towarzyskim nowojorskiej socjety: taki obowiązek nakłada na nią stare nazwisko. Jednakże równolegle, ukrywając się pod pseudonimem, działa jako bezkompromisowa dziennikarka. To podwójne życie sprawia, że czuje się coraz bardziej rozdarta, skłócona sama ze sobą. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje charyzmatycznego Lucasa Johnsa. Rodzi się między nimi uczucie - tyle, że za Lucasem wlecze się niechlubna przeszłość Smutna i chwytająca za serce książka . Zakończenie to istny wyciskacz łez. Do ostatniej strony liczyłam na to że jednak jakimś cudem wszystko skończy się happy endem, niestety tak się nie stało. Niesamowita, a przede wszystkim niebanalna historia.
środa, 18 września 2019
Drobne gesty cieszą
Witajcie . Oto taki sobie stary obrazek . Ostatnio go znalazłam . Nie o obrazku będzie . On jest by post nie był bez zdjęcia. Ludzie są różni jedni mili inni mniej Jak coś miłego nawet drobne go się wydarzy to jest milej . Byłam w urzędzie i urzędniczka niby wszystko mi powiedziała ale tak od niechcenia . Za jakiś czas znowu tam byłam z inną sprawą . Inna urzędniczka była i wyskoczyła jej ta pierwsza sprawa wiec wszytko dokładnie wytłumaczyła co i jak . Nawet wiece inne jeszcze podpowiedziała a przyszłam w całkiem innej sprawie . To zależy od człowieka czy jak maszyna tylko poda suche fakty czy jak człowiek podpowie wytłumaczy itp . Inna sytuacja ot drobiazg .Jestem z mamą w sklepie i mama mówi znajdź woreczki na warzywa .Idę patrzę gdzie są Jeden pan akurat brał z rolki woreczek i nie położył rolkę na miejsce tylko mi dał .Ot taki drobny gest.Jeszcze jeden drobny gest . Jechałam autobusem takim przegubowym inaczej członowy. Autobus jechał a ja już przybliżałam się do drzwi bo zaraz wysiadałam. Tak szłam że nie było za co się złapać a autobus troszkę trząsł .Stal sobie pan i wyciągnął do mnie rękę bym mogla się złapać . Ot taki drobny gest a cieszy .
poniedziałek, 16 września 2019
Bardzo stare kartki
Witajcie Oto moje baaaaaaaardzo stare kartki . Jeszcze nie miałam bloga a ni komputerka wiec robiłam baaardzo recyklingowe z pocztówek obrazków z pudelek itp
niedziela, 15 września 2019
Witajcie W tym tygodniu pogoda była jeszcze letnia niestety mama chodziła na zabiegi wiec nie było długich spacerów . Dobrze że na pocztę kilka razy razy musiałam iść więc troch spacerku miałam .W środę był dłuższy spacerek . Mama w miarę szybko wróciła z zabiegu
wiec się zebrałyśmy i pojechałyśmy na cmentarz. Już wracałyśmy do
autobusu ale troszkę inną trasą raptem patrzymy co to ???? Pomnik czy
co ??? Ciężko było rozczytać ale się dało Tak jest napisane Niech
rozmowy milkną ,niech śmiech
zastygnie ,bo w tym miejscu śmierć cieszy się że pomaga żywym Tu
spoczywają prochy ,którzy
przekazali swoje ciało nauce w hołdzie darczyńcom studenci,
lekarze, pracownicy wydziału nauk medycznych uniwersytetu Warmińsko
-Mazurskiego w Olsztynie A tu więcej o tym http://www.uwm.edu.pl/egazeta/uniwersytet-dziekuje-za-szlachetny-dar
Pisze o tym bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałam . Będąc na cmentarzu nie wszystkie znicze jakie miałyśmy zapaliłyśmy bo zapalniczka się wypaliła . Skoro na cmentarzu nie paliłyśmy to wieczorem w domu sporo świeczek zapaliłyśmy bo zgasło światło w klatce .Ostatnio zastanawiałam się co zrobić ze świecami bo mam ich sporo .Nie robię romantycznych wieczorów więc ich nie zużywam a siostry mi w prezencie kupują.Tak wiec teraz troszkę ich wykorzystałam . Dobrze4 że światło szybko naprawione to z przyjemnością obejrzałam Wielki test ekranizacje polskiej literatury . Nawet nie wiedziałam że jakiś film był na podstawie powieści .Ciekawych rzeczy się dowiedziałam.W sobotę na parę godzin pojechałyśmy do naszego domeczku. Powoli wszystko chowamy przygotowujemy do jesieni i zimy .A dziś ..... myślicie że sensacja butowe się skończyły . Nic podobnego . Oto kolejne rozwalone buty . Już raz były naprawiane zszywane . Oj ten rok to zapamiętam bo jeszcze tyle butów to mi się chyba nigdy nie rozwaliło
Pisze o tym bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałam . Będąc na cmentarzu nie wszystkie znicze jakie miałyśmy zapaliłyśmy bo zapalniczka się wypaliła . Skoro na cmentarzu nie paliłyśmy to wieczorem w domu sporo świeczek zapaliłyśmy bo zgasło światło w klatce .Ostatnio zastanawiałam się co zrobić ze świecami bo mam ich sporo .Nie robię romantycznych wieczorów więc ich nie zużywam a siostry mi w prezencie kupują.Tak wiec teraz troszkę ich wykorzystałam . Dobrze4 że światło szybko naprawione to z przyjemnością obejrzałam Wielki test ekranizacje polskiej literatury . Nawet nie wiedziałam że jakiś film był na podstawie powieści .Ciekawych rzeczy się dowiedziałam.W sobotę na parę godzin pojechałyśmy do naszego domeczku. Powoli wszystko chowamy przygotowujemy do jesieni i zimy .A dziś ..... myślicie że sensacja butowe się skończyły . Nic podobnego . Oto kolejne rozwalone buty . Już raz były naprawiane zszywane . Oj ten rok to zapamiętam bo jeszcze tyle butów to mi się chyba nigdy nie rozwaliło
sobota, 14 września 2019
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 14 września
Obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z
inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z
największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu
uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a
także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy
upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich
na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i
nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofa naturalna, ale również w zwykłym, codziennym życiu. Co roku tysiące ludzi umiera lub doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia, do którego często dochodzi w miejscach publicznych w obecności osób postronnych. Szybkie udzielenie pomocy (w ciągu 2-3 minut) w takim przypadku znacznie zwiększa szanse na przeżycie (40-60%). Ale pierwsza pomoc to nie tylko ratowanie życia, ale również zdrowia, np. w przypadku złamań, urazów czy drobnych poparzeń. Tymczasem aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego. Statystyki co prawda wciąż nie są zadowalające, ale wykazują stopniową poprawę. Od kilku lat większą wagę przywiązuje się do szkolenia przyszłych kierowców podczas kursów na prawo jazdy. Prowadzone są również kampanie społeczne. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez swoje akcje umożliwiła przeszkolenie ponad 1,5 miliona dzieci. To daje nadzieję na przyszłość, w której każdy potrzebujący będzie mógł liczyć na bezinteresowną pomoc. Warto tymczasem przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem. Wypadałoby jednak nauczyć się pomagać nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca. W moim klubie TPG mieliśmy kilka szkoleń z pierwszej pomocy ale czy bym potrafiła pomóc to nie wiem . Czasami oglądam na Polsacie program " na ratunek 112 " Tam można zobaczyć
jak pomoc
Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofa naturalna, ale również w zwykłym, codziennym życiu. Co roku tysiące ludzi umiera lub doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia, do którego często dochodzi w miejscach publicznych w obecności osób postronnych. Szybkie udzielenie pomocy (w ciągu 2-3 minut) w takim przypadku znacznie zwiększa szanse na przeżycie (40-60%). Ale pierwsza pomoc to nie tylko ratowanie życia, ale również zdrowia, np. w przypadku złamań, urazów czy drobnych poparzeń. Tymczasem aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego. Statystyki co prawda wciąż nie są zadowalające, ale wykazują stopniową poprawę. Od kilku lat większą wagę przywiązuje się do szkolenia przyszłych kierowców podczas kursów na prawo jazdy. Prowadzone są również kampanie społeczne. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez swoje akcje umożliwiła przeszkolenie ponad 1,5 miliona dzieci. To daje nadzieję na przyszłość, w której każdy potrzebujący będzie mógł liczyć na bezinteresowną pomoc. Warto tymczasem przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem. Wypadałoby jednak nauczyć się pomagać nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca. W moim klubie TPG mieliśmy kilka szkoleń z pierwszej pomocy ale czy bym potrafiła pomóc to nie wiem . Czasami oglądam na Polsacie program " na ratunek 112 " Tam można zobaczyć
jak pomoc
czwartek, 12 września 2019
Zwierzęce karteczki
Witajcie . Oto zwierzęce karteczki . Pierwsza ze ślimaczkiem . Ta była pierwsza zrobiona na zabawę u lidzi ale mi sie zapodziała . Druga z królikiem też na zabawę u lidzie . Zrobiłam ją dużo wcześniej .W czerwcu Lidzia nie miała głowy do zabaw blogowych Wiec teraz mama takie dwie nadprogramowe. Na pewno się kiedyś przydadzą
Subskrybuj:
Posty (Atom)



