piątek, 20 września 2019

Troszkę intensywny czas



Witajcie . W poniedziałek obie z mamą byłyśmy u lekarza. Ale się naczekałyśmy takie było opóźnienie . Czekałyśmy ponad godzinę. Jeszcze nigdy tak długo nie czekałyśmy . Miałyśmy w planach potem pobuszować po sklepach ale że tak długo to buszowanie było krótkie . We wtorek to troszkę się działo . Byłyśmy na mieście  buszując w sklepie a potem poszłam do usznej czyli protetyk słuchu . Poprawiła mi coś w aparacie bo przeszkadzały mi jakieś dźwięki .Następnie pojechałyśmy do innej przychodni by mama do lekarza się zarejestrowała . Wracając do domu  zaszłyśmy do apteki a potem do spożywczego . W tym czasie siostra zadzwoniła ze już idą do nas bo przywiozła winogrona .Mama oo to zajdziecie do sklepu pomożecie nieść zakupy . Niby blisko sklep ale czasami ciężko nieść wiec fajnie że ktoś inny poniesie .Siostrzeniec przyniósł swoje gry dziecięce bym wystawiła na charytatywny bazarek na TPG . Znajoma się śmieje ze ja dom tam sprzedaje bo tyle rzeczy wystawiam . No to  książki gry po siostrzeńcach itp . Mi nie potrzebne a  na szczytny cel idzie .W miedzy czasie był kurier ale mnie nie było dobrze sąsiadka była to wzięła  .Gacek gdzie jesteś?
Dokąd leci nietoperz? Kto je lody? Gdzie siedzi żabka? Ta gra jest jak zabawa w chowanego! Na pięknych obrazkach ukryły się zwierzątka i różne ciekawe przedmioty. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie na planszy właściwy szczegół, wygrywa!
Loteryjka obrazkowa. Dzieci szukają na dużych tablicach elementów przedstawionych na małych kartonikach. Gra ćwiczy spostrzegawczość.
W zestawie: wiek 3-7lat
„Twist” to gra krzyżówkowa, w której wyrazy „krzyżują” się ze sobą w niezwykły sposób. I chociaż jest grą edukacyjną, bo zachęca do sprawnego posługiwania się językiem polskim, to przede wszystkim jest świetną rozrywką.
Quiz zawiera pytania
z różnych dziedzin. Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast pozostałe są zabawne. Gry wzbogacają słownictwo dziecka, atrakcyjny sposób przekazują wiedzę
z biologii, geografii, literatury i innych dziedzin.Sprzedam Quiz Gdzie Raki Zimują? Opis produktu: Quiz z różnych dziedzin. 270 ważnych pytań, 810 śmiesznych odpowiedzi, barwna plansza i 4 nietypowe pionki (raczki). Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast dwie pozostałe są śmieszne. Gra wzbogaca słownictwo, pomaga rozumieć i właściwie interpretować znane przysłowia i powiedzonka. W atrakcyjny sposób pomaga przyswajać wiadomości z różnych dziedzin: z biologii, geografii, literatury... i dostarcza mnóstwo dobrej zabawy! Zawartość pudełka: 4 figurki raków, 2 podstawki (brak 2 podstawek) 45 kart z pytaniami instrukcja. Gra przeznaczona: dla 2 do 4 graczy, w wieku od 6 do 10 lat.
W środę troszkę porządki robiłyśmy a że dawno nie było siostrzeńca he he we wtorek to wpadł bo mama jeszcze coś tam od niego chciała  W  czwartek  robiłam porządki w książkach . Ja nie chodzę do biblioteki tylko czytam to co kupiłam lub co dostałam . Dawno żadnej książki nie kupiłam więc czytałam te co dostałam bo myślałam ze swoje już wszystkie przeczytałam Teraz odkryłam ze mam jeszcze trochę nie przeczytanych Zresztą nie wszystkie przeczytane pamiętam więc z przyjemnością do nich wrócę .Odkryłam ze z siostra kiedyś baaardzo dużo czytałyśmy różnych ale czy coś w głowie został to nie wiem . . Ale się rozpisałam A jutro idę na spotkanko klubowe

czwartek, 19 września 2019

Zwiastun miłości Danielle Steel

Filmów na podstawie jej książek sporo obejrzałam ale jakoś do tej pory żadnej książki nie czytałam
Zwiastun miłości  Danielle Steel Keshia Saint Martin, dziedziczka wielkiej fortuny, aktywnie uczestniczy w życiu towarzyskim nowojorskiej socjety: taki obowiązek nakłada na nią stare nazwisko. Jednakże równolegle, ukrywając się pod pseudonimem, działa jako bezkompromisowa dziennikarka. To podwójne życie sprawia, że czuje się coraz bardziej rozdarta, skłócona sama ze sobą. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje charyzmatycznego Lucasa Johnsa. Rodzi się między nimi uczucie - tyle, że za Lucasem wlecze się niechlubna przeszłość Smutna i chwytająca za serce książka . Zakończenie to istny wyciskacz łez. Do ostatniej strony liczyłam na to że jednak jakimś cudem wszystko skończy się happy endem, niestety tak się nie stało. Niesamowita, a przede wszystkim niebanalna historia.

środa, 18 września 2019

Drobne gesty cieszą

Witajcie . Oto taki sobie stary obrazek . Ostatnio go znalazłam . Nie o obrazku będzie . On jest by post nie był bez zdjęcia. Ludzie są różni jedni mili inni mniej  Jak coś miłego nawet drobne go się wydarzy to  jest milej . Byłam w urzędzie i urzędniczka niby wszystko mi powiedziała ale tak od niechcenia . Za jakiś czas znowu tam byłam z inną sprawą . Inna urzędniczka była i wyskoczyła jej ta pierwsza sprawa wiec wszytko dokładnie wytłumaczyła co i jak  . Nawet wiece inne jeszcze podpowiedziała a przyszłam w całkiem innej sprawie . To zależy od człowieka czy jak maszyna tylko poda suche fakty czy jak człowiek podpowie wytłumaczy itp . Inna sytuacja ot drobiazg .Jestem z mamą w sklepie i mama mówi znajdź woreczki na warzywa .Idę patrzę gdzie są Jeden pan akurat brał z rolki woreczek i nie położył rolkę na miejsce tylko mi dał .Ot taki drobny gest.Jeszcze jeden drobny gest . Jechałam autobusem takim przegubowym inaczej członowy. Autobus jechał a ja już przybliżałam się  do drzwi bo zaraz wysiadałam. Tak szłam  że nie było za co się złapać  a autobus troszkę trząsł .Stal sobie pan i wyciągnął do mnie rękę bym mogla się złapać  . Ot taki drobny gest a cieszy .

poniedziałek, 16 września 2019

Bardzo stare kartki

Witajcie Oto moje baaaaaaaardzo stare kartki . Jeszcze nie miałam bloga a ni komputerka wiec robiłam baaardzo recyklingowe z pocztówek  obrazków z pudelek  itp







niedziela, 15 września 2019

Witajcie W tym tygodniu pogoda była jeszcze letnia niestety mama chodziła na zabiegi wiec nie było długich spacerów . Dobrze że na pocztę kilka razy razy musiałam iść więc troch spacerku  miałam .W środę był dłuższy spacerek   . Mama w miarę szybko wróciła z zabiegu wiec się zebrałyśmy i pojechałyśmy na cmentarz. Już wracałyśmy do autobusu ale troszkę inną trasą  raptem patrzymy co to ????  Pomnik czy co ??? Ciężko było rozczytać ale się dało Tak jest napisane Niech rozmowy milkną ,niech śmiech zastygnie ,bo w tym miejscu śmierć cieszy się że pomaga żywym   Tu spoczywają prochy ,którzy przekazali swoje ciało nauce w hołdzie darczyńcom studenci, lekarze, pracownicy wydziału nauk medycznych uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie  A tu więcej o tym http://www.uwm.edu.pl/egazeta/uniwersytet-dziekuje-za-szlachetny-dar 
Pisze o tym bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałam  . Będąc na cmentarzu nie wszystkie znicze jakie miałyśmy zapaliłyśmy bo zapalniczka się wypaliła . Skoro na cmentarzu nie paliłyśmy to wieczorem w domu sporo świeczek zapaliłyśmy bo zgasło światło w klatce .Ostatnio zastanawiałam się co zrobić ze świecami bo mam ich sporo  .Nie robię romantycznych wieczorów więc ich nie zużywam a siostry mi w prezencie kupują.Tak wiec teraz troszkę ich wykorzystałam . Dobrze4 że światło szybko naprawione to z przyjemnością obejrzałam Wielki test ekranizacje polskiej literatury . Nawet nie wiedziałam że jakiś film był na podstawie powieści .Ciekawych rzeczy się dowiedziałam.W sobotę na parę godzin pojechałyśmy do naszego domeczku. Powoli wszystko chowamy przygotowujemy do jesieni i zimy .A dziś ..... myślicie że sensacja butowe  się skończyły . Nic podobnego . Oto kolejne rozwalone buty . Już raz były naprawiane zszywane . Oj ten rok to zapamiętam bo jeszcze tyle butów to  mi się chyba nigdy nie rozwaliło










sobota, 14 września 2019

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 14 września



Obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofa naturalna, ale również w zwykłym, codziennym życiu. Co roku tysiące ludzi umiera lub doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia, do którego często dochodzi w miejscach publicznych w obecności osób postronnych. Szybkie udzielenie pomocy (w ciągu 2-3 minut) w takim przypadku znacznie zwiększa szanse na przeżycie (40-60%). Ale pierwsza pomoc to nie tylko ratowanie życia, ale również zdrowia, np. w przypadku złamań, urazów czy drobnych poparzeń. Tymczasem aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego. Statystyki co prawda wciąż nie są zadowalające, ale wykazują stopniową poprawę. Od kilku lat większą wagę przywiązuje się do szkolenia przyszłych kierowców podczas kursów na prawo jazdy. Prowadzone są również kampanie społeczne. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez swoje akcje umożliwiła przeszkolenie ponad 1,5 miliona dzieci. To daje nadzieję na przyszłość, w której każdy potrzebujący będzie mógł liczyć na bezinteresowną pomoc. Warto tymczasem przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem. Wypadałoby jednak nauczyć się pomagać nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca.   W moim klubie TPG mieliśmy kilka szkoleń z pierwszej pomocy ale czy bym potrafiła pomóc to nie wiem . Czasami oglądam na Polsacie program " na ratunek 112 " Tam można zobaczyć


jak pomoc

czwartek, 12 września 2019

Zwierzęce karteczki

Witajcie . Oto zwierzęce karteczki . Pierwsza ze ślimaczkiem . Ta była pierwsza zrobiona na zabawę u lidzi ale mi sie zapodziała . Druga z królikiem też na zabawę u lidzie . Zrobiłam ją dużo wcześniej .W czerwcu Lidzia nie miała głowy do zabaw blogowych Wiec teraz mama takie dwie nadprogramowe. Na pewno się kiedyś przydadzą


wtorek, 10 września 2019

Jesień zima z paletą kolorów


biały szary czarny zielony czerwony

Brązowy czarny czerwony zielony biały

zielony biały czerwony brązowy żółty

czxerwony zielony poweidzmy granatowy złoty

czerwony zielony powiedzmy granatowy złoty

biały granatowy zielony srebrny czarny

Witajcie Dalej bawimy się w karteczkowanie u Ani . We wrześniu elementem dodatkowym mają być paski .Bardzo mi się paseczki spodobały i powstało sporo karteczek . Oczywiście jak to u mnie karteczki są proste. .Zaszalałam i więcej wyszło Bożonarodzeniowych a myślałam że więcej wyjdzie innych .

poniedziałek, 9 września 2019

Międzynarodowy Dzień Urody 9 września



Już od starożytności ludzie głowili się nad tym aby wynaleźć specyfiki zachowujące urodę i zdrowy wygląd. Uroda jest nadal jednym z najważniejszych atutów, zwłaszcza wśród pań. Nie wolno mylić jej z urokiem osobistym. Jeśli chodzi o urodę to jej mianem określa się ładne cechy wyglądu, zaś urok osobisty to pojęcie o wiele szersze, do którego zalicza się również charakter. Choć powoli to się zmienia to w Polsce i tak nadal określenie urody kojarzy się z kobietą. Zatem nasuwa się pytanie: czy panowie nie powinni też dbać o urodę? Coraz więcej zakładów kosmetycznych czy SPA w swoich ofertach ma również zabiegi dla panów. Panie zwracają dużą uwagę na mężczyzn umiejących zadbać, właśnie o urodę. Dzień urody jest okazją dla świętowania dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo dbaniem o urodę innych jak i dla każdego. Warto, dziś dać ciału odczuć to świętowanie i pozwolić sobie na maseczkę, masaż, nową fryzurę czy relaksującą kąpiel.W naszym klubie TPG mieliśmy kilka spotkań kosmetycznych http://basiapawlak.blogspot.com/2016/11/miy-intensywny-dzien.html
http://basiapawlak.blogspot.com/2016/10/spotkanie-kosmetyczne.html

http://basiapawlak.blogspot.com/2014/11/zajecia-z-kosmetyczka.html    

sobota, 7 września 2019

Strach diabła Multhaupt Hermann

Strach diabła /Mistyczny kryminał o działaniu szatana dzisiaj

Wydawnictwo: Salwator

.Strach diabła: to historia życia utalentowanego pisarza i poety, niemającego jednak powodzenia w życiu i u kobiet. Pewnego dnia, na uroczym tarasie malowniczo położonej kawiarni poznaje piękną i zmysłową kobietę, która po czasie okazuje się wcielonym diabłem.
.
Autor obrał bardzo dobry temat na książkę.
Pomysł godny uwagi,lecz książka mu zdecydowanie nie wyszła(zbyt nudna).

piątek, 6 września 2019

Kolorowanie i egzotyczne słodycze

Witajcie . W opakowaniu flamastrów był taki rysunek .Usiadłam i pokolorowałam go . Jako dziecko baaardzo lubiłam kolorować obrazki ,kolorowanki .a tu kolejna kolorowanka która była z  tyłu jakiś naklejek . Naklejki były chińskie i tak a co do  egzotyki Chin i innych dalekich krajów. Była u w tym tygodniu mamy znajoma . Nocowała jedną noc . Opowiadała o swoim wnuku on taki obieżyświat w chinach i innych dalekich krajach bywał . Teraz ożenił się z Koreanką  .A oto koreańskie słodycze .W większym opakowaniu wafelek a w mniejszym batonik i się łączy . To nie czekolada tylko pazia mazia z dyni lub fasoli ale przyprawiona i jest słodka









czwartek, 5 września 2019

Prosta kartka

Witajcie Oto prosta kartka . Takie bazy mało robię bo ich mało mam . Papier w paseczki i jeden kwiatek Tak skromnie bo mama chciała dla mężczyzny by nie była przeładowana

środa, 4 września 2019

Wymianka zwierzęca żyrafa

W sierpniu wymieniałyśmy się karteczkami z żyrafami . Moja w tonacji zielono jasno brązowo w obrazkiem żyraf trafiła do Marzenki http://sennyocean.blogspot.com/
Dla mnie taką zabawną zrobiła http://mafaldamade.blogspot.com/
Dziś zagadkę mam dla dzieci.
Posłuchajcie czy zgadniecie.
Szyję aż do nieba ma,
Małą główkę, różki dwa.

Ref.: To żyrafa fa fa fa fa, wysoka jest jak szafa
Żyrafa ra fa fa fa, żyrafa fa fa fa

2. Cała w plamki jest i łatki,
Zjada trawę, listki, kwiatki
Jak nazywa się ten zwierz?
Powiedz szybko jeśli wiesz!

Ref.: To żyrafa fa fa fa fa, wysoka jest jak szafa
Żyrafa ra fa fa fa, żyrafa fa fa fa