niedziela, 7 lipca 2019

Stare meble

Witajcie . Ostatnio chwaliłam się nowymi meblami w kuchni a teraz trochę o starych . Mamy w domu meble co mają prawie 50 lat .Takie na wysoki połysk były.Pamiętacie takie??Ale wiecie co w skład kompletu wchodziło dużooo mebli .prawie całe mieszkanie można było od  razu  umeblować .Była wersalka ,stół ,sześć krzeseł, meblościanka z trzech segmentów,szafa wieszakowa, ława, dwa fotele, jednoosobowy tapczanik i jeszcze jedna szafa z półkami . Sporo co . W mamy małym pokoju jest szafa wieszakowa jeden segment meblościanki i przerobiona szafa na komodę.Ostatnio wyrzuciłyśmy jeden mebel od kompletu który był w domeczku nad jeziorem . Ale ale to nie są najstarsze meble w naszym domu.. W mojej pracowni stoi panieńska szafa mojej mamy . Czyli szafa z jej panieńskich lat No ta to ma sporo jakieś 60 lat i jest całkiem jeszcze dobra . Teraz to kilka lat i się meble rozwalają. Ale przecież my nie kupujemy mebli tylko ja mówię że deski . No bo co skoro samemu trzeba złożyć. My mam takie szczęście ze większość mebli jakie kupujemy już jest złożona  teraz kuchenne też były złożone .

Co do zmian w kuchni . To jak przyszły nowe meble to po powieszeniu widać było niepomalowany kawałek . Mama prowizorycznie na chwile przykleiła kawałek tapety . Długo tak nie było bo w czwartek poszłyśmy do sklepu po farbę. Przy okazji odkryłyśmy jak się ulica zmieniła bo dawno tam nie byłyśmy .Sporo teraz u nas remontów ulic jest ale potem tak ładnie poszerzone ulice są lub inne całkiem zmiany  .Tak więc mama w czwartek pomalowała ścianę i teraz tak wyglada biała jest 7 komentarzy:

 1. Nowe meble nowa energia w domu;) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam te stare segmenty meblowe, bo u nas też taki był.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Te stare mebelki, to już prawie jak zabytki! Z nowymi mebelkami jest cudownie! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale zmiany :) U mnie też są moje panieńskie meble, jest segment na wysoki połysk, a także szafa, która pamięta wojnę :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kuchnia wygląda teraz super, Basiu.
  Też mam w domu meble - staruszki (kawalerskie meble ś.p. Taty).
  Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne meble pani Kasiu, życzę miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też jeszcze niedawno miałem takie stare meble w domu. Jednak gdy miesiąc temu zrobiliśmy remont powiedziałem żonie, że musimy się ich pozbyć. Wystawiliśmy je za darmo i nie minęło parę godzin, a już był telefon, że ktoś je odbierze. Jednak są jeszcze osoby, które kolekcjonują takie antyki :)

  OdpowiedzUsuń