piątek, 18 października 2013

Mój sprzęt pomocniczy

do czytanie i i innych prac

 do komputera

 tym patrzę  numery autobusów

 do kina teatru
Witajcie  Nie było mnie tu parę  dni. Ech prychałam kaszlałam aż w końcu do łóżeczka z gorączka się położyłam .Mam  zapalenie oskrzeli  . W miedzy czasie był dzień białej laski czyli święto niewidomych i słabowidzących . Dziś pokażę wam mój sprzęt jaki mi na co dzień pomaga . To że noszę  okulary to wiecie . By coś przeczytać napisać wyciąć narysować przykleić to używam takiej  lupy  zdjęcie 1 Są różniste małe duże elektroniczne podświetlane ale mi wystarczy taka . By coś zobaczyć  w komputerze to mam program   powiększający i  w zależności ile che to sobie tak powiększam . Czasami jak nie mam włączonego tego programu to  z komputera czytam taką lupą .Zdjęcie 2. Jak jestem sam na mieście i chcę  zobaczyć jaki to numer autobusu bo nie widzę go to mogę się ludzi zapytać ale czasami czasem nie usłyszę co mówią to wole sama zobaczyć i wtedy używam takiego monookularu  zdjęcie 3.Jak jestem w teatrze czy na koncercie lub w kinie to by zobaczyć to nakładam takie okulary . zdjęcie 4. Mało ich używam bo mało gdzie chodzę . Jak chcecie [poczytać o innym sprzęcie  do prasowanie itp http://koraszyje.blogspot.com/2013/03/warto-wiedziec-osoby-guchoniewidome.htmlto  tu  zajrzyjcie a ja uciekam chorować .

10 komentarzy:

 1. zadowolona jesteś z tego sprzętu? dziękuję za podlinkowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie,że pokazałaś swoje" różne oblicza oczu".Dobrze Basiu ,że świetnie sobie umiesz radzić w różnych sytuacjach życiowych i tak trzymaj kochana:)Buziaki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze że są takie pomocne sprzęciki, byłoby Ci pewnie ciężko bez tego wszystkiego. Miłego wieczoru:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że możesz ułatwić sobie choć trochę życie, choć i tak dzielna z Ciebie kobietka :) Zdrowiej Basiu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrówka życzę,jesteś niesamowitą kobietką:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak się mówi chcieć to móc, jesteś tego żywym przykładem, podziwiam i pozdrawiam :))) i życzę zdrowia Basiu!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale sobie radzisz Basiu. I wiesz co mi się najbardziej u Ciebie podoba? Na każdym zdjęciu jesteś uśmiechnięta i to się udziela. Trzymaj się cieplutko i wracaj szybko do zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze że masz takie pomoce życiowe, bo dzięki nim wiele robisz, tworzysz i nam pokazujesz:) dziękuję że jesteś:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać od razu, że robisz to co lubisz - zawsze uśmiechnięta! Fajnie, że chcesz się z nami dzielić tym co sprawia Ci tyle radości, a Twoja pasja jest zaraźliwa. Pozdrawiam serdecznie i życzę DUŻO zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Basieńko bądż zawsze taką jaką jestes radosną pogodną a sprzęt ktory posiadasz niech niech ci słozy do robienia tego co robisz z wielką pasją pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń