piątek, 12 sierpnia 2016

Kartka

Witajcie . Oto kartka w nietypowym dla mnie formacie .Mama miała taką  większą  kopertę i chciała bym   takiego formatu zrobiła kartkę.  Sama mi wycięła kartkę by się do koperty zmieściła i zaczęłam  kombinować. Kartka jest zrobiona z jednej serii papierków. Dodałam  sztuczne kwiatki  wstążkę i motylki. Motylki ech usiłują zatuszować że  nierówno  papier jest wycięty  .
12 sierpnia – Dzień Pracoholików,
Pracoholizm to z pewnością nie powód do dumy, dlatego dzień ten nie ma na celu gloryfikowania uzależnienia od pracy, ale uświadomienie jego skutków. Tak jak każde inne uzależnienie, łącznie z narkomanią czy alkoholizmem, pracoholizm stopniowo wyniszcza człowieka fizycznie i psychicznie. Można przy tym zaobserwować całą gamę symptomów: od typowych objawów nadmiaru stresu, takich jak bóle głowy czy stawów, po kłopoty ze snem, aż po całkowite wyobcowanie z życia rodzinnego. Małżeństwa, w których jedna z osób cierpi na pracoholizm, kończą się rozwodem dwa razy częściej niż w przypadku „zdrowych” par. W Japonii, znanej z etosu pracy, prowadzone są nawet statystyki przypadków karōshi, czyli nagłej śmierci z przepracowania, zwykle wskutek zawału serca lub wylewu. Większość pracoholików nie dostrzega swojego problemu, przez co nie sposób im pomóc. Walka z uzależnieniem od pracy jest wyjątkowo trudna również dlatego, że pracoholizm w wielu kulturach na świecie jest dość powszechnie uznawany za tzw. „szanowane uzależnienie”, nader często równane z pracowitością. Nie oznacza to jednak, że pomoc nie jest możliwa. Po odpowiedniej terapii pracoholik jest w stanie ograniczyć ilość czasu spędzanego w pracy, istotnie zwiększając przy tym swoją wydajność. Badania wskazują, że ex-pracoholicy mogą w 50 godzin zrobić to, na co wcześniej potrzebowaliby ponad 80 godzin. Warto zatem postarać się, by Dnia Pracoholików nie obchodzić w pracy. 
Międzynarodowy Dzień Młodzieży
Święto zostało ustanowione 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży (uchwała nr 54/120). Obchody święta są inicjatywą należącą do Światowego Programu Działań na Rzecz Młodzieży (ang. World Programme of Action for Youth).
W ramach corocznych (od 2000 roku) obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży odbywają się konferencje, dyskusje, spotkania z przedstawicielami władz, warsztaty, przedsięwzięcia artystyczne i charytatywne. Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju.

11 komentarzy:

 1. Kartka fajniutka, gdybyś nie powiedziała, że motylki coś tuszują to nawet nie przyszłoby mi to do głowy😊
  Juz wiem, ze pracoholikiem nie jestem 😊 Tulam Basiu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna kartka ! A święto dzisiaj całkiem fajne, ale pracoholikiem nie zostanę -haha :) O 15.00 śmigam do domku :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karteczka piękna, Basiu, z czy bez "ubytków" ;) Co do święta- super dla takich jaką ja byłam, sprzed paru lat, bo teraz już mi się nie chce :p Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu, jak są motylki, to kartka jest piękna.
  Pracoholizm - oj, znam, znam, niestety.
  Całuski zostawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. I kolejna fajna karteczka CI wyszła :)
  A pracoholikiem to ja nie jestem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooooo! to dziś moje święto, no przewaliłam ogrom roboty:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu! Kolejna cudowna karteczka,pracoholikiem nigdy nie byłam i nie będę, bo jestem tego zdania że oprócz pracy są jeszcze inne ciekawe rzeczy - pozdrawiam Cię cieplutko i Miłego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 8. Basiu, świetna karteczka. Dużą powierzchnię trudno jest zapełnić czymś małym, a zatuszować jakieś krzywizny cięć, to szczególnie. Zawsze można powiedzieć, tak miało być, to moja wizja i po sprawie, a Ty radzisz sobie doskonale.)
  Jeśli ciągłe coś robienie jest pracoholizmem, to w takim razie moje poczynania robótkowe do tej uzależnionej grupy mnie zaliczają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Za to my jesteśmy kartkoholiczkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładna karteczka taka w moich fioletowych klimatach, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń