środa, 31 sierpnia 2016

Spacerki i dzień blogów

Witajcie . dziś  jest nasze święto bo jest dzień blogów . Mój blog jest o wszystkim co robię
więc oto zdjęcia ze spacerków.

Zawsze jak gdzieś idę biorę ze sobą aparat   i czasami robię różne zdjęcia  

31 sierpnia – Dzień Blogów,

Najbardziej znanym prekursorem blogerów był prawdopodobnie Doogie Howser, genialny nastoletni lekarz z popularnego serialu telewizyjnego, który każdego wieczora notował na swoim IBM-ie krótką refleksję na temat ważnych zdarzeń minionego dnia. Musiało jednak minąć około 10 lat, by internetowi pisarze pod koniec lat 90. mogli w prosty sposób publikować takie notatki w Internecie, w formach weblogów, które wkrótce ochrzczone zostały po prostu blogami. W ciągu kolejnej dekady blogi ewoluowały – nie były już tylko publicznymi pamiętnikami dla znajomych. W świecie artystów, polityków czy dziennikarzy stały się ważnym narzędziem marketingowym i miejscem głoszenia swoich przekonań. Światowa blogosfera liczy obecnie około 160 milionów blogów. Niektórzy autorzy prowadzeniem bloga zajmują się zawodowo, utrzymując się z wpływów z reklam. Jednym z pierwszych polskich blogerów, którzy stali się popularni dzięki swoim blogowym notkom (nieraz dość kontrowersyjnym), jest Kominek. Zaczynał praktycznie od zera w 2005 roku, dziś prowadzi dwa autorskie portale, wydał książkę o życiu blogera, a niebawem wystąpi w ogólnopolskiej reklamie telewizyjnej piwa Żubr. Głównym założeniem Dnia Blogów, obchodzonego od 2006 roku, jest promowanie blogosfery i zainteresowanie czytelników innymi kulturami. Blogerzy zachęcani są tego dnia do wyszukania pięciu ciekawych blogów – najlepiej z różnych stron świata – i polecenia ich swoim czytelnikom. W ten sposób promowana jest również współpraca między autorami blogów.

8 komentarzy:

 1. Lubię oglądać zdjęcia z Twoich spacerów Basiu :)
  A o blogach to aż tyle nie wiedziałam, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia :)
  Basiu, jak Ty znajdujesz te "dziwne" święta ? I tyle potrafisz o nich powiedzieć. Ciekawe informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu! Świetny spacer, Ale macie pieknie ukwiecone Miasto - Pozdrawiam Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu zdjęcia super. I znów święto. Basiu jesteś jak encyklopedia wszelkiej wiedzy. No to skoro mamy święto to wszystkiego najlepszego

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu, cudowne zdjęcia. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia blogów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak miło pospacerować z Tobą. Rany skąd Ty to wszystko wiesz- w sensie jakie jest akurat święto :)- bo ja wiem od Ciebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu, uwielbiam zdjęcia z Twoich spacerów :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. No i masz, znowu nasz święto przegapiłam...

  OdpowiedzUsuń