wtorek, 16 sierpnia 2016

niedzielny spacer

Witajcie .Bardzo miło spędziłam  niedzielne popołudnie .Latem    w naszym  amfiteatrze  przy zamku ale nie tylko tam są różne koncerty. Niestety większość zaczyna się o 20 . Nawet  jak są bezpłatne to tak późno to nam się już  nie che jechać W ta niedziele były tez występy  ale o wcześniejszej porze.  
Po raz dziewiąty w niedzielę (14.08) odbędzie się na Warmii i Mazurach Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Narodów Europy „Pod wspólnym niebem”. Organizatorem przedsięwzięcia od niemal dwudziestu lat są liczne na Warmii i Mazurach mniejszości narodowe, które stanowią niemalże 10 proc. ogółu mieszkańców naszego regionu. Organizację festiwalu wzięli na siebie przedstawiciele społeczności niemieckiej i ukraińskiej przy współorganizacji i współpracy MOK Olsztyn, zapraszając co dwa lata nie tylko swoje zespoły artystyczne, ale także zespoły romskie, tatarskie, białoruskie i inne.

Tegoroczny koncert festiwalowy rozpocznie się o godz. 13.00. Wystąpią popularni wykonawcy z zagranicy i Polski, a wśród nich dobrze znany w świecie w tym i w stolicy regionu Państwowy Zespół Ukraiński „Wołyń”. Z Opolszczyzny przybędzie „Kupskie Echo”. Z olsztyńskich wykonawców wystąpią romskie „Hitano”, ukraińskie „Berkut-Carpatian” i „Suziriaczko”, a z Gdańska z repertuarem polskim, białoruskim i ukraińskim przyjedzie grupa „Słowiańska Dusza”.Postanowiłyśmy z mamą   pojechać zobaczyć trochę. Najpierw nam się odechciało jechać a potem jednak mama się zdecydowała i pojechałyśmy .Pogoda dopisała choć nas wcześniej troszkę straszyła. Pojechałyśmy troszkę posłuchałyśmy występów a potem  poszłyśmy na spacer  po starówce  . Bardzo przyjemnie minął nam czas 


6 komentarzy:

 1. Kolejna ciekawie spędzona niedziela :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały czas, wspaniała niedziela, wspaniałe miejsce na ziemi... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu, tak to bywa - czasem nie chce się gdzieś iść czy jechać, a potem okazuje się, że warto było. Cieszę się, że tak fajnie spędziłaś niedzielę.
  Całuski:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu! Bardzo Ładnie i ciekawie spędziłyście Niedzielę, Zdjęcia bardzo ładne - Pozdrawiam Cię gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli bardzo miło miałyście spędzony czas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybrałabym się na taki koncert. W moim mieście od lat organizowany jest Światowy Festiwal Chórów Polonijnych, byłam raz, ale jakoś nie chwyciłam bakcyla.

  OdpowiedzUsuń