środa, 24 lipca 2013

Drugi festiwal ogólnopolski

Oto  relacja z drugiego festiwalu . Nie wiem kto pisał ale skoro mam  w komputerze to morze ja Hm nie pamiętam . Troszkę zmieniłam i t u wstawiam .
I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej Osób Głuchoniewidomych
Olsztyn 2010

W Olsztynie, w dniach od 7 do 9 maja 2010 roku odbył się II Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej Osób Głuchoniewidomych, zorganizowany przez Warmińsko-Mazurską Jednostkę TPG przy ogromnym zaangażowaniu wspaniałych wolontariuszy.
Pierwszy dzień to wiejskie klimaty w Redykajnach w stadninie pana Janusza Kojrysa. Gospodarstwo położone na obrzeżach Olsztyna gdzie wszyscy mogliśmy skorzystać z przejazdu warmińskimi wozami z pętli autobusowej do stadniny. Tam na nas oczekiwała biesiadna atmosfera przy kominku w ogromnej stodole dostosowanej do organizowania takich imprez. Towarzyszyła nam muzyka i pieśni ludowe z tańcami w wykonaniu kapeli warmińskiej. Było także pieczenie kiełbasek.
Drugi dzień to główny program festiwalowej festy która odbyła się we wnętrzach barokowego skrzydła Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Zaprezentowana była twórczość naszych gości którzy przybyli z różnych stron Polski. Twórczość różnorodna, wszystkiego po trochu a mianowicie pokazy prac rękodzielniczych, występy wokalistów oraz pokaz sztuki iluzjonistycznej. Ponadto można było oglądać prace wystawione jako ekspozycje z różnych dziedzin sztuki jak rzeźba, malarstwo, fotografia, tkactwo, itd.. Wszyscy twórcy byli gorąco oklaskiwani i nagradzani dyplomami i drobnymi upominkami. Podobnym akcentem było wyróżnienie wolontariuszy za ich bezcenną działalność. Spotkania zamkowe zakończyły się pokazem tańca walca a po chwili wspólnym tańcem poprowadzonym przez Agnieszkę.
Po przerwie na obiad, druga część festiwalu została przeniesiona do hotelu “Czajka” w którym odbyło się spotkanie integracyjne które ja prowadziłam .O festiwalu tuuu
Trzeci dzień poświęcony był poezji.
już nie jestem  na plakacie


jako przewodnicząca  rozdawałam  dyplomy i pamiątki

opowiadam o sobie i mojej pasji malarstwie

moje obrazki

moje

to też

wszystkie  moje malowane   farbami akrylowymi

prace innych

pamiątkowa torba

2 komentarze:

  1. Niesamowite dzieła tworzycie, a Twoje obrazy są przepiękne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Basiu, pięknie malujesz, a impreza godna pochwały. Super, że się spotykacie, to dodaje sił!

    OdpowiedzUsuń