poniedziałek, 27 stycznia 2014

1% dla Karolka

Bardzo fajnie tańczyłam z Karolkiem
Witajcie . Niedługo  przyjdzie  czas  na  roczne rozliczenia się z  podatku . Warto  przeznaczyć 1 % na jakąś organizacje pozarządową .Jeśli nie mamy nie znam  takiej to wszystkie są dla nas bezosobowe bo nie wiadomo m komu pomóc .Oto apel mamy Karolka którego znam osobiście  Spotkaliśmy się na warsztatach  organizowanych przez TPG.Nazywam się Alicja Pabich i jestem mamą Karolka. Jest on dzieckiem z niepełnosprawnością  sprzężoną. Ma obustronny głęboki niedosłuch nerwowo-czuciowy (obecnie po operacji wszczepienia implantu ślimakowego), złożoną wadę wzroku,  deficyty mięśniowo- kostne, nadpobudliwość psychoruchową ( ADHD ) i łuszczycę. Jest leczony farmakologicznie i poddawany intensywnej rehabilitacji: terapii głosu, słuchu i mowy, usprawniania widzenia, orientacji przestrzennej, terapii integracji sensorycznej (SI), jak                i rehabilitacji o charakterze usprawniania i wyrównywania deficytów ruchowych.
       Karol jest bardzo żywym i radosnym dzieckiem. Do jego prawidłowego rozwoju emocjonalnego i fizycznego konieczna jest też kontynuowanie rehabilitacji wzrokowej, słuchowej, SI w domu , a co za tym idzie  zakup drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, zakup pomocy optycznych, leków czy baterii do procesora mowy oraz  wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Nasz syn robi postępy, chętnie współpracuje, jest dzieckiem bardzo ciekawym świata. Dopóki się da to chciałabym , by poznawał jak najwięcej resztkami zmysłów , które jeszcze ma. Niestety nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów rehabilitacji synka, ponieważ nasza sytuacja materialna jest ciężka. Nie stać nas na zakup pomocy , które są mu potrzebne i turnusy rehabilitacyjne, które pomagają w jego usprawnianiu.
Prosimy  Państwa o przeznaczenie swojego  1 % na  leczenie i rehabilitację Karola.

Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą” KRS 0000037904
Cel szczegółowy: 1862 Karol Pabich

 Bardzo proszę o każdą możliwą pomoc i wsparcie:
 Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z pomocą ”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
 Bank PeKaO S.A. Oddział I w Warszawie: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
 Z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Karola Pabicha ( darowizny można odliczyć od  podatku ).

            Dzięki zgromadzonym funduszom nasz synek będzie mógł rozwijać się prawidłowo, a rehabilitacja zapewni mu godne życie w  społeczeństwie. Dziękujemy wszystkim ludziom o dobrych sercach.


   
           
                                                                                     


3 komentarze:

  1. Masz dobre serce, Basiu, że myślisz też o innych. Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  2. To smutne, że nie możemy wszystkim pomóc, a tylu jest wokół potrzebujących...

    OdpowiedzUsuń
  3. serce boli, że w naszym kraju jest tyle potrzebujących, jedni walczą o zdrowie, a drudzy o życie.... podpisuje się pod tym co napisała Basia, szkoda, że nie możemy pomóc wszystkim...

    OdpowiedzUsuń