poniedziałek, 1 lutego 2016

poniedziałki z muszlami szponiatki

Witajcie oto kolejne muszelki . szponiatki zwane też "diabelskim pazurem " też należą  do skrzydelnikowatych . Mam ich  kilka A oto  kolejne ciekawostki o muszlach
Od zarania dziejów ludzkość kochała muszle z mórz, oceanów i jezior. Chętnie przyozdabiano i dekorowano nimi domy lub wykorzystywano do użytku codziennego, ponieważ muszle zawsze posiadały dobrą energię. Szamani od niepamiętnych czasów chętnie wieszali je sobie na szyjach, otaczali się nimi. Muszla, podobnie jak bursztyn, działa na nas energetycznie. Prawdą jest też to, że piękno muszli stworzonej przez naturę posiada ogromną rozmaitość kształtów i barw. A ileż pięknej historii jest w niej zawarte – ile zdarzeń pamięta! Muszla jest lekka i w związku z tym często wykorzystuje się ją do wyrobów biżuteryjnych. Każda jest inna, niepowtarzalna, powstała np. w głębinach mórz.


8 komentarzy:

 1. o ja nie wiedziałam że one się zowią szponiatki, fajnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci Basiu za kilka ważnych informacji o muszlach, też je uwielbiam ale nie miałam pojęcia jak ważną rolę odgrywały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany, ale Ty tych muszelek Basiu masz i jaka różnorodność :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez ten post się rozmarzyłam, być nad oceanem i znaleźć tak piękną muszlę byłoby cudownie... Nie wiedziałam, że muszle też można znaleźć nad brzegiem jeziora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby podobna do poprzedniej, a jednak inna. Piękna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby nie Ty, Basiu, nawet bym nie wpadła, by zasięgać wiadomości o muszlach- dzięki Tobie dowiaduję się o nich co nieco :) Piękne muszle :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń