wtorek, 14 listopada 2023

Spacerek po mieście wystawa murale

 Witajcie Oto kolejny spacerek po moim mieście . 1Na początek stoję sobie na schodach Urzędu Wojewódzkiego .Szłam tam na jakąś wystawę ale okazało się ze już jej tam nie ma .  

2Potem poszłyśmy pod ratusz obfocić figurkę rzeźbę Matka z dzieckiem Kazimierz Zieliński

3Jeden z pierwszych Murali w mieście Mural stworzyli artyści z grupy City2City

Na fejsie mam polubioną grupę Pstryk z Olsztyna . Wrzucają super zdjęcia a ja przy okazjo odkrywam swoje miasto i potem idę sama obfocici 

4Oto zdjęcia różnych kamienic podwórek szukaąc kolejnego muralu . Gdzieś głęboko schowany w podwórku był wiec go nie znalazłyśmy 

5 tak wiec zdjęcie pożyczone z neta https://radioolsztyn.pl/nowy-mural-ozdobil-olsztynski-budynek-gdzie-go-mozna-zobaczyc/01649307

6 Wystawa w Kamienicy naujackiej   W galerii amfilada  

GALERIA AMFILADACIESZĄCA SIĘ UZNANIEM ARTYSTÓW, CHARAKTERYSTYCZNA GALERIA W CENTRUM OLSZTYNA. JAK WSKAZUJE NAZWA, EKSPOZYCJE ULOKOWANE SĄ TUTAJ W EFEKTOWNYCH, AMFILAD  owych wnętrzach. To cztery pomieszczenia o łącznej powierzchni 120 mkw.

 

GALERIA AMFILADA

Galeria mieści się na pierwszym piętrze zabytkowej Kamienicy Naujacka, będącej siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawy w Amfiladzie odbywają się od 2008 r. Prezentuje się tu głównie malarstwo, grafikę, rzeźbę, fotografię i sztukę korespondującą z nowymi mediami.
Wstęp bezpłatny.

Przy okazji trosszkę w środku obfociłam 

Jarosław Gach:

TkaninaUrodził się w 1973 roku w Lidzbarku Warmińskim. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie. Specjalizuje się w rysunku komiksowym i ilustracji książkowej. Współtworzy też od strony wizualnej programy telewizyjne, filmy dokumentalne i animacje dla dzieci. W 2018 roku wykonał rysunki do teledysku olsztyńskiego zespołu „Shannon” – „Here’s a health to the company”. W 2006 roku wraz Marcinem Wakarem oraz ze wsparciem lingwistycznym Edwarda Cyfusa, zakończyli prace nad pierwszym komiksem w gwarze warmińskiej – „Jek chłop łabóńdzia za bziołka wziół”. Owocem tej współpracy jest cykl komiksowy „Legendy Warmińskie”. W 2010 roku autorzy otrzymali nagrodę Fundacji Środowisk Twórczych „Talent Roku” za serię komiksów w gwarze warmińskiej.

W 2022 roku, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczął prace nad komiksem „Tkanina”, który to jest adaptacją własną warmińskiej baśni – „Zaklęta Żabka”. Bohaterem komiksu jest mieszkający współcześnie w Olsztynie nastoletni chłopiec, borykający się z problemami rodzinnymi i szkolnymi (pandemia). Kiedy nie widząc już innego rozwiązania ucieka z domu, życie wystawia go na niezwykłą próbę. W komiksie pojawia się też warmińska gwara.


65


4
3

2


1

 


2 komentarze:

 1. Spacerki po Olsztynie z Basią są super!
  Małgosia X

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu!
  Uwielbiam Twoje spacery po mieście. zawsze zobaczę coś ciekawego.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń