piątek, 28 października 2016

28 października Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. czarne koraliki i jesień

Witajcie oto kolejne koraliki jakie sobie nawlekłam . Takie oto czarne .Nawlekając koraliki   odpoczywam relaksuję  się.  28 października obchodzimy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów.

. Stresu doświadcza nawet 97% Polaków. Czy umiesz się relaksować? Czy wiesz, jak ukoić nerwy?

Żyjąc w czasach, kiedy doba wydaje się być za krótka, a znalezienie czasu dla siebie bywa trudne, warto pamiętać o zbawiennym wpływie relaksu na nasze zdrowie.
– "Najskuteczniejszym sposobem na relaks jest miarowe i głębokie oddychanie. Koncentrując się na rytmie oddechu, naturalnie przechodzimy w stan odprężenia. Takie systematyczne „wyłączenie się” na kilkanaście minut w ciągu dnia pozwala naszemu organizmowi zregenerować się i oczyścić.

 • poprawia samopoczucie,
 • sprawia, że mamy więcej energii,
 • rozluźnia napięcie mięśniowe,
 • poprawia krążenie,
 • łagodzi bóle na tle nerwowym.
To naturalna broń w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Dzięki świadomemu oddechowi, organizm jest lepiej dotleniony oraz pozbywa się adrenaliny – hormonu walki.
W stanie relaksu zachodzi również regeneracja komórek, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Intelektualne korzyści relaksu:

 • podnosi zdolności intelektualne,
 • wspomaga podejmowanie trafnych i przemyślanych decyzji,
 • zwiększa szybkość reakcji,
 • poprawia koncentrację,
 • wspomaga proces zapamiętywania i kojarzenia faktów.
Relaks to doskonały sposób na wyciszenie emocji i powrót do stanu równowagi. Chwila tylko dla siebie pozwala uporządkować myśli i nabrać odpowiedniego dystansu do otoczenia.
Wypoczęci, jesteśmy bardziej tolerancyjni i otwarci na wyzwania dnia codziennego. Potrafimy wykazać się empatią i zrozumieniem dla innych. Zrelaksowani mamy bardziej pozytywne nastawienie do wykonywania codziennych obowiązków.A oto kilka zdjęć wczorajszej   jesieni dla relaksu


6 komentarzy:

 1. Super święto :) Zdjęcia jesieni pięknie wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej takiego święta obchodzić nie muszę, rzadko mam zszargane nerwy, nie pozwalam sobie na doprowadzenie sie do takiego stanu :) Zdjęcia cudne, wspaniałe są te kolory liści na drzewach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna złota dziś jesień u Ciebie... Co do święta... no cóż; powinno być codziennie :p Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne święto, warto obchodzić je jak najczęściej.
  Piękne koraliki, Basieńko. A Twoje zdjęcia zawsze podziwiam.
  Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu! Z szarganych nerwów to ja raczej nie mam, Omijam takie sytuacje. Ale ja mam dzisiaj Swoje prywatne święto.tego dnia Zapoznałam się z moim Mężem i co roku sobie świętujemy,Koraliki są piękne, A zdjęcia urocze - Pozdrawiam Cię Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki dzień powinnam mieć codziennie. I jesień piękna i koraliki.

  OdpowiedzUsuń