niedziela, 12 marca 2017

Boże Narodzienie przez caly rok u Uli i światowy dzień drzemki w pracy

Witajcie. u Uli w marcu na karteczce  mają się być rękawiczki .Ja wycięłam rękawiczki z papieru we wzorek . Widać ze  ręcznie wycinane bo nie równe. Taką oto karteczkę zrobiłam .Jak wiecie ja lubię proste kartki . Ostatnio robiąc porządki znalazłam ter białe kuleczki i od razu pomyślałam ze wykorzystam na tej kartce .Zapomniałam ze mama takie kuleczki . Bywa  tez niestety odwrotnie. Mam pomysł na kartkę  wiem co potrzebuje.Przecież to miałam   i co  okazuje się ze już to zużyłam

  Światowy Dzień Drzemki w Pracy przypada na 12 marca (niedziela)Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na 2-godzinną sjestę w środku dnia, a nawet Ci, którzy myśleli że mogą, walczą teraz z wyjątkowo dotkliwymi skutkami kryzysu. Jeśli zatem chronicznie nie wysypiasz się, żeby nie spóźnić się do pracy, dlaczego by nie uciąć sobie drzemki, kiedy już dotrzesz na miejsce? Powstały nawet specjalne „strusie poduchy”, nakładane na głowę, z miejscem na włożenie rąk, tak by całkiem wygodnie ułożyć strapione skronie na biurku. Oczywiście w pozycji siedzącej – mało który pracodawca zezwoliłby na przebywanie w pracy w pozycji horyzontalnej. Obchody Dnia Drzemki w Pracy zapoczątkowane zostały w USA kilka lat temu. Zwolennicy tej idei powołują się na badania, które dowodzą, że kilkunastominutowy sen w ciągu dnia poprawia produktywność i nastrój. Za przykład stawiają wielkie historyczne postacie, który znane były z zamiłowania do drzemki, np. Winston Churchill, Thomas Edison czy Napoleon Bonaparte. Sam Barack Obama przyznał, że 15-minutowy odpoczynek w ciągu dnia pozwala mu się zregenerować. W wielu krajach zachodnich pracownicy są wręcz zachęcani do skorzystania z tzw. „nap time” – na przykład w czasie przerwy na lunch. Co więcej, niektóry firmy oddają do użytku specjalne pokoje przeznaczone do drzemki. W Chinach z kolei prawo do przycięcia komara w pracy gwarantuje konstytucja. Niestety, polscy pracodawcy nie dostrzegli jeszcze zbawiennego wpływu snu na wydajność pracowników. Pozostaje więc posiłkować się kawą.

16 komentarzy:

 1. Swietna rekawiczkowa karteczka, a co do drzemek to w hiszpani gdzie mieszkam mamy tryb z tak zwana sjeste, po poludniu zamyka sie sklepy i instytucje na kilka godzin na odpoczynek lub drzemke i potem sie wraca do pracy. Co ty na to?Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Super karteczka.
  Buziaki Basiu miłej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna karteczka z ciepłymi rękawiczkami.
  Oj, szkoda, że ten dzień wypada w niedzielę:)
  Uściski, Basieńko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie wyszła Ci ta karteczka, pomponiki dodają jej uroku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super karteczka :) Dobrze, że to święto wypadło w niedzielę, bo kto wie, może bym skorzystała - haha :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Basiu świetne te Twoje rękawiczki i cała kartka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu! Rękawiczki są wspaniałe, Karteczka z nimi Urocza - Pozdrawiam Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne rękawiczki:) Super karteczkę wykonałaś:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo piękna karteczka :) Rękawiczki mają fajny wzorek

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj tam, oj tam ciepiasz się,że rękawiczki nierówne, podwinęła się ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Urocza karteczka...pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Basiu, śliczne te rękawiczuszki na karteczce, bardzo mi się podoba, pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chciałam napisać o sjeście w godzinach pracy w Hiszpanii, ale Ewa już mnie uprzedziła. Osobiście, choćbym nie wiem, jak była zmęczona, nie umiem zasnąć w dzień. Kartka piękna, bardzo zimowa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Basiu śliczna karteczka powstała :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń