niedziela, 5 marca 2017

Kartka i dzień teściowej

Witajcie . Oto karteczka w fioletach .Baza biała i fioletowa karteczka oraz papier w kwiatki . dodałam elementy niebieskie i zielone by nie było za mdło .
 Dzień Teściowej przypada na 5 marca (niedziela)Matki żon nigdy nie cieszyły się powszechnym uwielbieniem i szacunkiem. Od niepamiętnych czasów były głównymi bohaterkami niewybrednych żartów – stereotypowo przedstawiających je jako wyjątkowo irytujące osoby, które wtykają nos w nieswoje sprawy i nieustannie próbują kontrolować swoje dorosłe już dzieci. Między innymi z tego względu, jako formę swoistej rekompensaty za ten brak wrażliwości, zwłaszcza ze strony mężczyzn, Dzień Teściowej po raz pierwszy obchodzono w 1934 roku w Teksasie, z inicjatywy jednego z redaktorów lokalnej gazety. Jak nietrudno się domyślić, święto teściowej nawet nie zbliżyło się popularnością do Dnia Matki. Rosnąca liczba rozwodów nie pozostaje tutaj bez znaczenia – dla wielu w pewnym momencie teściowa po prostu przestaje być rodziną, a część osób w ciągu dorosłego życia poznaje nawet kilka „mam”. Choć w Polsce Dzień Teściowej pojawił się pod koniec lat 80., dopiero w ostatnich latach zyskał nieco więcej zwolenników, głównie za sprawą Internetu. Dla niektórych jest doskonałą okazją na to, by docenić matkę męża lub żony i spojrzeć życzliwym okiem na osobę, która bądź co bądź wydała na świat ich życiowego partnera. To również być może jedyny dzień, kiedy teściowa uśmiechnie się, słysząc kolejny żart o sobie, oczywiście dopiero po złożeniu jej życzeń.

9 komentarzy:

 1. Super karteczka i kolejne ciekawe święto :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kartka przepiękna.
  Nie mam teściowej, ani nie grozi mi, bym kiedykolwiek sama takową została:)
  Uściski, Basiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kartka jest śliczna i bardzo ładnie skomponowana Basiu.
  Za moją Teściową mogę się już tylko pomodlić, a może kiedyś sama nią będę.
  Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna karteczka. Ja tam nie wiem, ja z moją Teściową żyję bardzo dobrze i nie obchodzę żadnego Dnia Teściowej, tylko składam Jej życzenia normalnie w Dzień Matki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu- kartka bardzo mi się podoba. Jestem podwójną teściową i też mam teściową, ale takowego dnia nie obchodzę swoją Teściową szanuję na o dzień, pamiętając też o Jej imieninach i urodzinach, a życzenia składam jak Mamie, na Dzień Matki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna karteczka Basiu, a informacje w poście bardzo ciekawe. Ja wolę Dzień Matki niż Dzień Teściowej. Ale wszystko według zwyczaju i gustu. Pozdrawiam wiosennie:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu! Karteczka jest Urocza, Ja teściowej już dawno nie mam, ale zawsze żyliśmy w zgodzie, Za to ja jestem teraz podwójną teściową:-) Pozdrawiam Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 8. Znowu zapomniałam o tym świecie, muszę wpisać je w kalendarz:)

  OdpowiedzUsuń
 9. I teściowym coś się od życia należy. Kartka piękna - uwielbiam fiolet :-)

  OdpowiedzUsuń