piątek, 17 listopada 2023

Koncert

 Witajcie . Listopad zimno ciemno więc przyjemnie jest milo spędzić czas na jakim  koncercie . Oto kolejny koncert na jakim byłam . Z przyjemnością  posłuchałam muzyki klasycznej  w zamkowych  salach . Występowały dzieci , młodzież studenci   . Miedzy występami opowiadana o Koperniku Siedziałam z tyłu więc zdjęć nie robiłam wykonawcom wiec kilka zdjęć to ze strony zamku na facebuku 

Oddział w Olsztynie Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza w następną środę (15.11), o godz. 17.00, do olsztyńskiego zamku na koncert „Impresje Kopernikańskie. Wieczór z historią”.

Zamkowy koncert będzie pierwszym z dwóch przygotowanych w ramach projektu „Impresje Kopernikańskie” autorstwa Barbary Rytwińskiej, prezes regionalnego oddziału PZChiO, w celu uczczenia przez związek 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Olsztyn.

Przed olsztyńską publicznością wystąpią:

» Solista Mateusz Pająk
» Solistka Natalia Cygańska
» Trio gitarowe: Natasza Gawryś, Lena Szmarowska, Jakub Surmański (przygotowanie: Elżbieta Pliszka)
» Dziecięca Orkiestra Smyczkowa (przygotowanie: Dorota Obijalska, Katarzyna Brodacka-Falko» Grupa Smyczkowa Absolwent (prowadzenie: Dorota Obijalska, akompaniament: Łukasz Jóźwiak)
» Musica in Via Instytutu Sztuki UWM (kierownictwo: Katarzyna Bojaruniec)
» Sebastian Mierzyński (MWiM) - prowadzenie koncertu.wska, Agnieszka Kuźniak, Magdalena Niedźwiedź, Anna Gryc, Maciej Niedźwiedź, Dominika Krauze, IrenaW programie wieczoru między innymi utwory J.S. Bacha, G.F. Haendla i G.Ph. Telemanna oraz utwory historyczne.

2 komentarze:

  1. Widzę Basiu, że u Ciebie dużo się dzieje. I super, bo dzięki temu nie nudzisz się i coś robisz. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Na taki koncert i na dodatek w takim niezwykłym miejscu poszłabym w wielką przyjemnością.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń