czwartek, 31 grudnia 2015

Koszyczek z papierowej wikiny i sylwester

Witajcie . Sylwestra przeważnie  spędzam w domu  przed telewizorem .Tylko kilka razy gdzieś na sylwestra się bawiłam . W tym roku idziemy z mamą do jej  znajomej .Mama wymyśliła  żebym zrobiła  tej znajomej koszyczek. Ja nie umiem ładnych koszyczków robić więc wyszedł taki sobie.Wsadziłyśmy kwaitek bąmbke i taki stroik wyszedł  A na ten Nowy Roczek życzę Wsadziłyśmy kwiatek  bombkę i powstał taki stroik .
Niech taneczny, lekki krok, będzie z wami cały rok,
Niech prowadzi was bez stresu, od sukcesu do sukcesu.
Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc wszystkie złe chwile zostaną za Nami.
Nowy Rok niech przyniesie
dużo zdrowia, wiele radości,
a przede wszystkim szczęścia w miłości.
Szczęśliwego Nowego Roku!

A oto jeszcze kilka  wróżb i przesądów na sylwestra
Poznajmy popularne zwyczaje i wróżby sylwestrowe i noworoczne!
 • Ostatniego dnia roku nie wolno sprzątać, a to z dwóch powodów. Przede wszystkim dlatego, aby nie wymieść szczęścia z domu. A także dlatego, aby nie biegać po domu z odkurzaczem i scierką przez cały nachodzący rok. 
 • Jeszcze przed sylwesterem uregulujmy zaciągnięte długi, pozamykajmy niezałatwione sprawy. Najlepiej w nowy rok nie wchodzić ze starymi problemami i długami.
 • Starajmy sie jeszcze w starym roku pozbyć dręczących nas zmartwień, aby nie wnosić ich w nowy rok. W sylwestrową noc spiszmy na kartce, najlepiej koloru czerwonego, wszystkie zmartwienia i niemiłe sytuacje oraz nękające nas problemy. Spalmy kartkę pierwszego dnia nowego roku, aby płomień zniszczył niemiłe wspomnienia.
 • Zadbajmy o to, aby mieć pełną lodówkę w sylwestra. Dawniej dbano o to, by spiżarnia w ten dzień nie była pusta, bowiem dom pełen dobrobytu miał odstraszać biedę.
 • Jeśli jesteśmy samotni i pragniemy poznać imię przyszłej miłości powinniśmy tuż po północy nasłuchiwać rozmów wkoło nas. Pierwsze imię płci przeciwnej, które usłyszymy, może być właśnie imieniem naszego przyszłego ukochanego.
 • Przyszłość pomoże poznać wróżba z bąbelków w kieliszku z szampanem. Duże bąbelki, poruszające się w kieliszku chaotycznie zapowiadają rok gwałtownych wydarzeń, niespodzianek i zmian. Drobne, unoszące się równymi łańcuszkami do góry bąbelki, wróżą spokojny, bezpieczny rok. Jeśli łańcuszki krzyżują się, może to być znak nadchodzących problemów zdrowotnych lub finansowych.
 • Gdy wybije dwunasta, dobrze mieć przy sobie kilka monet, najlepiej w kolorze złotym. Warto też włożyć do portfela łuski wigilijnego karpia. Wszystko to powinno zapewnić nam bogactwo i pomyślność finansową w nowym roku.
 • Przygotujmy dwanaście rodzynek lub świeżych winogron. Dwanaście minut przed północą zaczynamy je zjadać, po jednej co minutę. Wkładając rodzynkę do ust myślimy o życzeniu, które ma się spełnić w przyszłym roku. Życzeń musi być koniecznie dwanaście, aby miały szanse spełnienia.5 komentarzy:

 1. Szczęśliwego Nowego Roku Basiu !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu, pomyślnego roku 2016 Ci życzę i wielu wspaniałych pomysłów i czasu na ich realizację :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!! Życzę Ci, żeby ten Nowy Rok był dla Ciebie najlepszy, żeby przyszły same jasne dni, żeby sny były kolorowe, wieczory pełne nadziei, a poranki beztroskie :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę :)
  Nawet nie wiedziałam, że takie przesądy są. No może jedno, bo co roku od teściów dostaję łuske z karpia do portfela :)
  A jedyne powiedzenie jakie znam, to: jako nowy rok - taki cały rok :)

  OdpowiedzUsuń