środa, 25 maja 2016

Ciepły miły dzień i książka

Witajcie . Znowu zrobiło się pięknie słonecznie .Taką pogodę wykorzystałam  na spacerki w weekend  a w poniedziałek   wypad do naszego  domeczku .Ostatnio pisałam wam o książkach i że  teraz jakoś mniej czytam . Wzięłam sobie teraz książkę do poczytania i  w ten jedne ciepły dzień całą ją przeczytałam .Latem właśnie w domeczku opalając plecy czytam sobie książki . Kiedyś wzięłam taką grubą  że przez trzy  lata  ja czytałam bo tylko latem . A tu proszę  w jeden dzień przeczytałam . Musze jakoś grubsza wziąć  by na dłużej starczyła .
Zamieć śnieżna i woń migdałów Lackberg Camilla

"Zamieć śnieżna i woń migdałów" to urzekająca nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjällbace. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Martin Mohlin z komisariatu w Tanumshede niechętnie ulega namowom swojej narzeczonej i podejmuje się towarzyszyć jej podczas rodzinnego przyjęcia. Zgodnie z wolą Rubena, apodyktycznego ojca rodu, wszyscy członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valön, położonej nieopodal Fjällbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Szybko nabiera pewności, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, zabójcą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych... Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?10 komentarzy:

 1. Cudownie jest mieć takie miejsce, dokąd można uciec od miejskiego zgiełku, tym bardziej z lekturą. Wspaniałych chwil i dużo słońca życzę :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Udanego wypoczynku zyczę i lektury też!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miejsce na letni wypoczynek i ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu, życzę miłego wypoczynku i wspaniałych wrażeń czytelniczych.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojjj książka dla ludzi o mocnych nerwach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdraszczam takiego fajnego miejsca, cichego i spokojnego :) A jak tam plecy ? Już opalone - haha :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O ja fajnie, móc sobie wygodnie usiąść w pięknej scenerii i poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne miejsce na wypoczynek. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka świetna, a książka zapowiada się ciekawie, gdzieś mi się już ten tytuł rzucił w oczy, jak wpadnie w ręce na pewno przeczytam. u mnie w przed ostatnim poście recenzja fajnej książki, wpadnij może Ci się spodoba.

  OdpowiedzUsuń