piątek, 5 listopada 2021

Polska Luxtorpeda

 Witajcie . Pisałam że w jakimś projekcie czasami chodzę na świetlice . Ostatnio to nawet spotkałam  osoby z mojego byłego klubu TPG . Kilkoro z nas jest w tym projekcie .Poznałam kolejną grę. 


lska Luxtorpeda to gra imprezowa, przy której świetnie będą się bawić młodsi i starsi. Dynamiczna rozgrywka spodoba się fanom gier typu Dobble czy Jungle Speed. W grze występują różne postaci i obiekty związane z polską kulturą i historią. 

Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich znać – o zwycięstwie zadecydują pamięć i refleks! 

Ale przy okazji można się też czegoś nauczyć… 


Elementy gry:

7 podstawowych kart kategorii

49 podstawowych kart obiektów

7 dodatkowych kart kategorii

49 dodatkowych kart obiektów


Bardzo szybka gra rodzinna! 

Jak grać w Luxtorpedę? 

Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Polskie zwierzęta, Pojazdy, Krajobrazy czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu. 

Pudełko zawiera wersję podstawową, w którą mogą grać nawet pięcioletnie dzieci oraz wersję rozszerzoną dla starszych lub bardziej doświadczonych graczy. 

Wybierz się w podróż w czasie i jednocześnie poznaj współczesną Polskę. W grze występuje 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń nawiązujących do polskiej przyrody, kultury i historii. - Jednak żeby wygrać, nie musisz być omnibusem, a jedynie wykazać się dobrą pamięcią i refleksem - pisze Anna Polkowska z Board Game Girl. „Polska Luxtorpeda” to planszówka o bardzo prostych zasadach, każdy gracz nawet niewprawiony ma szansę pokonać przeciwników. Każde rozdanie kart dostarcza mnóstwo rozrywki. Dobra zabawa to nie wszystko, przy okazji gry można się wiele nauczyć. Sporo ciekawostek, ważnych dat związanych z Polską to tylko niektóre walory edukacyjne. 

Gra rodzinna szybka jak lokomotywa! 

Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Dzikie zwierzęta, Rośliny uprawne, Potrawy, Pojazdy, Krajobrazy, Trudne słowa czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu. - Jest to jedna z najlepszych gier towarzyskich, przy której świetnie będą bawić się młodsi i starsi gracze.

4 komentarze:

 1. Nie znałam tej gry, wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A na początku myślałam, że chodzi o zespół muzyczny. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nie znam tej gry. Najważniejsze, ż dobrze się bawicie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że znowu poznałaś coś nowego i świetnie się bawiliście :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń