piątek, 6 maja 2022

Międzynarodowy Dzień Bez Diety 6 maja

 


 

Międzynarodowy Dzień Bez Diety
 przypada na 6 maja (piątek).

Ukochany dzień większości kobiet i wielu mężczyzn – 6 maja. Nie żeby inne dni nie pozwalały na brak diety, ale w ten jeden dzień maja można spojrzeć na swoje ciało przychylnym okiem i zaakceptować je takie jakim jest.

Święto w duchu ,,body positivity”

Chociaż nazwa może być myląca, w Dzień bez Diety nie chodzi o to, żeby zapychać się pączkami i odwiedzać McDonalda. Wręcz przeciwnie – w ten dzień warto zastanowić się, czy dieta jest nam rzeczywiście potrzebna. Czy zrzucamy kilogramy dla zdrowia, czy żeby wyglądać jak modelka na okładce? Czy podchodzimy do tego racjonalnie, czy wybieramy modne diety, które gwarantują efekt jo-jo?

W ostatnich latach coraz silniejszy jest ruch body positivity. Jego celem jest przyzwyczajenie ludzi do wielu rodzajów sylwetek: dużych pup, małych biustów, lekko wystających brzuchów. W mediach społecznościowych aż roi się od postów celebrytek i trenerek fitness, które wstawiają zdjęcia swoich fałdek, rozstępów i cellulitu. Przed przejściem na następną dietę warto się zastanowić czy nie lepiej wybrać zdrowe odżywianie i życie bez kompleksów?

Najgłupsze diety świata

Każdy rok to nowa dieta, ale kilka z nich wyróżnia się oryginalnością. Dieta wacikowa popularna kilkanaście lat temu zwłaszcza wśród modelek i nastolatek, była nie tylko głupia, ale też niebezpieczna. Polegała na nasączaniu wacików bawełnianych wodą, sokiem albo herbatą i połykaniu ich. Taka dieta dostarczała minimalne ilości kalorii i przy okazji mogła prowadzić do wycieńczenia, anemii i omdleń. Jeżeli trafiło się na wacik z dodatkiem substancji chemicznych, można było sobie jeszcze zafundować problemy układu pokarmowego.

Równie ,,sprytna”, ale też obleśna dieta polegała na połykaniu... jaj tasiemca. Ten pasożyt osiedlał się w jelitach i spożywał kalorie, które normalnie trafiałyby do obiegu człowieka. Taki przyjaciel mógł osiągać nawet 25 centymetrów! Oczywiście fundował też niedrożność jelit, zapalenia narządów pokarmowych, torbiele, a nawet zapalenie opon mózgowych. Jedyny sposób przerwania diety? Operacja.

Do innych pomysłowych diet należą: alkoholowa, papierosowa czy octowa.


3 komentarze: