sobota, 12 listopada 2022

Światowy Dzień Drwala 12 listopada

 


 Dzień Drwala
 przypada na 12 listopada (sobota).

Drwale mają swoje święto 12 listopada. Zawód ten wymaga siły fizycznej i dużego rozsądku. Od kilku lat drwale są przedstawiani jako symbol seksu, a ich nieodłącznym strojem jest koszula w kratę.


Drwal czy leśnik?

W Polsce pracę drwala zazwyczaj wykonuje leśnik. To on jest odpowiedzialny za ścinanie drzew w lesie. Pomimo popularnego stereotypu nie nosi dżinsów i koszuli w kratę, a kamizelkę ostrzegawczą i hełm. Kiedyś ich narzędziem była siekiera i piła, dzisiaj jest to pilarka spalinowa. Drwalem był słynny prezydent USA Abraham Lincoln. Podobno to właśnie drzewa były pierwszymi słuchaczami jego słynnych przemów.


Kiedyś w Europie i Ameryce zawód drwala był ważny i szanowany, to dzięki nim rozwijały się gospodarki. Dzisiaj wraz z rozwojem technologii ich rola sprowadza się raczej do kontrolowania stanu drzew w lasach i pozyskiwania drewna, np. do kominków. Współcześnie drwale mogą się wykazać na zawodach drwali, są też nowymi... symbolami seksu.


„Lumbersexual” to określenie bardzo męskiego wyglądu mężczyzn, za którym szaleją kobiety. Sprane dżinsy włożone w wysokie buty, rozpięta koszula w kratę, koniecznie broda i dłuższe włosy. Do tego tatuaże i mamy wizerunek idealnego drwala, który nie ma oczywiście nic wspólnego z rzeczywistością. Chociaż drwal bardzo kojarzy się z męskością, to w dzisiejszych czasach zawód wykonują też kobiety. Ciekawe czy niedługo popularne będą seksowne drwalki?2 komentarze: