czwartek, 15 lutego 2024

15luty dzien singla

 


Dzień Singla zyskuje w Polsce popularność. Nieprzypadkowo wydarzenie to obchodzone jest 15 lutego - zaraz po popularnych walentynkach. Mimo, że Dzień Singla w europejskim kalendarzu jest dość młodym wydarzeniem, statystycznie słyszała już o nim ok. połowa Polaków. Dzień Singla to wydarzenie, które dopiero niedawno pojawiło się w Europie. Jego początki datowane są na lata 90. XX wieku. Popularność zyskało w Chinach, gdzie każdy, kto nie spotkał jeszcze swojej drugiej połówki, spędza ten dzień, kupując sobie wymarzone upominki.  Choć dla osób w trwałym związku Dzień Singla może wydawać się czasem negatywnym, założenie tego święta wskazuje na zupełnie odwrotny charakter. 15 lutego ludzie nie muszą skupiać się wyłącznie na znalezieniu nowej miłości, ale wybierają towarzyskie zabawy i przyjemności, na które nie mają czasu na co dzień To właśnie zakupy i pozwolenie sobie na zakupowe "szaleństwo" są najczęstszym sposobem obchodzenia Dnia Singla na świecie. Zachcianki, na które nie możemy pozwolić sobie każdego dnia, mają smakować 15 lutego wyjątkowo. Innym sposobem spędzania tego dnia jest wyjście, czy impreza ze znajomymi.

Badania przeprowadzone przez "Wyjątkowy Prezent" pokazują, że osoby w wieku 18-24 lat zdecydowanie częściej decydują się na to, aby Dzień Singla świętować imprezując wraz ze swoimi znajomymi. Natomiast osoby w wieku 25-34 lat w większości planują sprawić sobie upominek, który będzie dla nich dodatkowym przeżyciem.

2 komentarze:

  1. O, czyli dzisiaj jest mój dzień. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy dzień jest dobry, by spotykać się ze znajomymi. Dobrze jest też zadbać o małe przyjemności, bo życie jest niepewne. Pozdrawiam Basiu.

    OdpowiedzUsuń