poniedziałek, 4 marca 2024

Wyjście na balet gruziński

 Witajcie .W sobotę miałam intensywny dzień najpierw spotkanie rekolekcje a potem wyjście z siostrami na balet Gruziński . Ja byłam pewna  że to w niedziele. Siostra dzwoni w czwartek by się umówić a ja zdziwiona . Za to9 ona zapomniała i myślała ze na drugi występ o19 a my na 16 miałyśmy . Siostra mi to sprezentowała jako prezent na gwiazdkę a drugiej siostrze na okrągłe 60 urodzinki . Tak więc poszłyśmy i było super ale energie . Super było . Potem jeszcze do kawiarenki w Filharmonii na ciasto i lampę wina . Siostra zarezerwowała stolik wcześnie z myślą że przed spektaklem na 19 pójdziemy . Ale z e na 16 wiec po występie poszłyśmy i tak milo minął mi wieczór .APHKHAZETI to wyjątkowe połączenie gruzińskiego tańca, silnie zakorzenionego w tradycji tego narodu, ze współczesną choreografią i muzyką. To zespół o niespełna 100-letniej historii, oficjalnie założony w 1931 roku, który nieustannie koncertuje po całym świecie, przybliżając widzom wszystko, co w gruzińskiej kulturze najpiękniejsze – tradycję, folklor i niebywałą energię.

Wojna w Abchazji i późniejsza rosyjska okupacja całego regionu zmusiły artystów, by przenieść się w 1992 roku do Tbilisi, ale mimo trudności, APHKHAZETI zachował swój charakter, umiejętności i niepowtarzalny koloryt!
W marcu 2021 roku – wraz z pojawieniem się młodego i utalentowanego dyrektora artystycznego, legendarnego Bachana Chanturia – rozpoczął się nowy etap w historii zespołu. Przez wiele lat był on jednym z głównych solistów Baletu Narodowego Gruzji Sukhishvili, a swoje doświadczenie i cały talent wykorzystał, by stworzyć nową choreografię do tradycyjnych tańców. Zaprosił znanych kompozytorów gruzińskich, wspólnie przygotowali niepowtarzalny akompaniament muzyczny i to właśnie ten program – Choreonicon – zaprezentuje w Polsce!
APHKHAZETI to tradycyjne fragmenty muzyki gruzińskiej w zupełnie nowej odsłonie, wykonane przez orkiestrę na żywo, a także widowiskowe tańce różnych regionów w interpretacji legendarnego Bachana Chanturia!
Innowacja była tak przełomowa, że w ciągu ostatnich dwóch lat zespół występował w wielu regionach Gruzji, koncertując także poza jej granicami. Etniczność, balet i nowoczesność, czyli zachwycające show, jakiego w Polsce jeszcze nie było!3 komentarze:

 1. Wspaniała impreza. To takie piękne, gdy siostry razem mile spędzają czas.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wyjście miałyście :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń