piątek, 17 maja 2024

Książki przeczytane kiedyś


 lipiec 2000

1Lewis Wallace  Ben Hur 

2Słowacki Lilla weneda

3słowacki mazepa 

4Karol Dikens dzwony świerszcz za kominem

5Barbara Cartlan diamentowa gwiazda

6Metoda małgorzaty Drozd jak schudnąć nie stosując diety

7Andre Norton Czarodziej ze świata czarownic

Sierpień 

1Mark Twain  Książe i żebrak

2Andre Norton Czarodziejka ze świata czarownic

3Oscar Wilde Portret doriana Greja

4BarbaraCartland Węgierska tancerka

5Chris Ryan  Kremlowska zabawka George Sharp jest dowódcą dziesięcioosobowej elitarnej grupy komandosów SAS, która w ramach świeżo nawiązanej brytyjsko-rosyjskiej współpracy udaje się do Moskwy, by pomóc w szkoleniu specjalnej jednostki Tigr, powołanej do walki z coraz potężniejszą mafią rosyjską. Taki jest przynajmniej oficjalny cel zaplanowanej przez kierownictwo MI5 Operacji Nemrod. Po powrocie ze wstępnego rekonesansu w Rosji Sharp i jego towarzysze dowiadują się, że w wyniku interwencji CIA obarczono ich dodatkową misją: mają ulokować w wybranych miejscach Moskwy dwie walizkowe bomby nuklearne, które mogą zostać zdetonowane przez sygnał z satelity. Według zwierzchników jest to działanie wyłącznie defensywne, a szanse zdetonowania bomb są bliskie zeru. Nie rozprasza to jednak wątpliwości Sharpa, który przez cały okres szkolenia będzie musiał oszukiwać swoich gospodarzy. Dopiero w trakcie misji okazuje się, że Rosjanie również nie mają czystego sumienia.

6Luanne Rice  W siodmym niebie Sara Talbot wierzy w cuda - bo jednego z nich miała szczęście doświadczyć. Mimo najczarniejszych rokowań wygrała z chorobą, która chciała wykraść jej przyszłość. Teraz pewien samotny pilot pragnie skraść jej serce. Sara nie może wprost uwierzyć na własne szczęście. Jest dosłownie w siódmym niebie.

7Sue Grafton  P jak pętla Prosto z amerykańskiej listy bestsellerów pochodzi najnowsza powieść kryminalna Sue Grafton, której bohaterką jest lubiana przez jej czytelników Kinsey Millhone, prywatny detektyw. Inteligentna i przekorna Kinsey tym razem pożałuje, że nie zrezygnowała z prowadzenia śledztwa, kiedy jeszcze był na to czas, zanim sprawy zaczęły przybierać tak bardzo niebezpieczny dla niej obrót.

Wrzesień 

1 Joanna Chmielewska  Wielki diament 

2Johann Wolfgang von Goethe  Cierpienia młodego Wertera  

3

4  kariera Nikodema Dyzmy

5przygody dobrego wojaka Szwejka 

Barbara Cartland skarby klanu

Pazdziernik

1 Joanna Chmielewska Przeklęta bariera

2Paulo Coelho  Alchemik

3Nancy kres żebracy nie mają wyboruŻebracy nie mają wyboru to dalszy ciąg Hiszpańskich żebraków. Nancy Kress powraca do stworzonego przez siebie świata - do Stanów Zjednoczonych odmienionych przez powszechne stosowanie modyfikacji genetycznych.


Genomodyfikowani utrzymują zwykłych ludzi w zamian za przyzwolenie na swoje rządy. W zaciszu stworzonej przez siebie wyspy opracowują własny porządek świata, od czasu do czasu zadziwiając ludzkość wynalazkami. Ameryka, przytłoczona ciężarem wielomilionowej populacji bezczynnych trutni, wstrząsana nieodpowiedzialnymi eksperymentami genetyków i nanotechników, pogrąża się w chaosie i chyli ku upadkowi.
4 Orzeszkowa Nad Niemnem 

5 dobre maniery

Listopad 

1Joanna Chmielewska Duża Polka 

2 Viktoria Holt wyjawiony sekret Fryderyka Hammond przenosi się do ciotki, by zamieszkać z nią w małej miejscowości Harper's Green, nad którą góruje wspaniały dwór St. Aubyn's.


Ciche i na pozór zwyczajne miejsce, gdzie nic się nie dzieje, kryje wiele fascynujących tajemnic. Czego obawia się Rachela z dziwnego domu „Pod Dzwonem”? O jakim sekrecie ma przypominać obrazek z siedmioma srokami w pokoju nieszczęśliwej Flory Lane? I dlaczego dumny dziedzic St. Aubyn tak bardzo troszczy się o swą dawną nianię Lucy? Spokojne Harper's Green staje się nagle widownią dramatycznych wydarzeń. Jednak wszystkie te dziwne sprawy odchodzą na dalszy plan, gdy w życiu Fryderyki pojawia się wielka miłość.

3Helena Mniszkówna Trędowata
4Patricia Cornwell  Wilkołak 
 5Ann B. Ross Prawda pani Julii

Grudzień 
1Joanna Chmielewska Tajemnica
2Deborah Smich miejsce zwane domen Wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości dwojga bohaterów, których dzieliło wszystko oprócz gorącego uczucia. Pozwoliło im ono pokonać niespodziewane przeszkody i przeciwności losu, a na koniec połączyć się na całe życie.
3 James Thayer Pięć po dwunastej
4 Ziemia obiecana Rejmont
5mały poradnik życia  W całym roku wyszło mi 67 książek 

Lenka  z zacisze lenki tak kiedyś skomentowała  Podziwiam Basiu, że masz spisane książki, które przeczytałaś. Ja kiedyś spisywałam, ale przestałam. Obecnie przeczytane książki opuszczają dom, odgruzowuję przestrzeń, choć zdarza się że na miejsce jednej trafia kilka innych. 

Właśnie ja też sporo książek oddawałam i oddaje .kiedyś   oddawałam do bibliotek lub kuzynkom .Sporo oddałam na akcje charytatywne . Teraz na FB znalazłam grupę oddam za koszty wysyłki i tam też czasami oddaje . Ale od czasu do czasu choć żadko jakąś jednak kupuje książkę 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz