czwartek, 22 czerwca 2023

Koncert Poezji śpiewanej

 Witajcie . Od lat w moim mieście odbywają się spotkania zamkowe śpiewajmy poezje  . W tym roku już  49 spotkania . Zawsze odbywały się na dziedzińcu zamkowym pod lipą . Potem już bez lipy bo piorun ją roztrzaskał. Byłam na kilu koncertach . W tym roku jeden koncert jest darmowy więc postanowiłam iść. Tym razem koncerty nie na dziedzińcu tylko w nowej sali koncertowej .Zapraszamy na koncerty towarzyszące pierwszemu dniu przesłuchań konkursowych! Gośćmi sceny Auli im. Anny Wasilewskiej będą Zuza Wiśniewska i Łukasz Jędrys — laureaci głównych nagród poprzednich edycji Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję".

🟨 ZUZA WIŚNIEWSKA — pochodząca z Torunia songwriterka uprawiająca piosenkę z treścią i muzyczną alternatywę. Artystka działa w pełni niezależnie, samodzielnie pisząc teksty, komponując muzykę i tworząc swoje występy. Na scenie będzie czarować głosem, ukulele i looperem.
Laureatka pierwszych nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach piosenki artystycznej m.in. 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki, 64. Finału Turnieju Poezji Śpiewane czy Spotkań Młodych Artystów i Kompozytorów SMAK.
Jej debiutancki album „Lusterka” zyskał status Płyty Roku 2020 Radia UWM FM i otrzymał nominację w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy w kategoriach Płyta Roku i Artysta Roku. Jeszcze w 2023 roku ukaże się jej drugi album o enigmatycznym tytule ORTOLAN!.
🟩 Łukasz Jędrys - rocznik 88, autor tekstów, kompozytor, wykonawca z nurtu piosenki autorskiej. Zdobywca wielu głównych nagród m.in na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego czy "Czy to jest Kochanie w Elblągu", Mieszkańcom Olsztyna znany z występów na ulicach Starego Miasta. Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskieg0 i Prezydenta Miasta Olsztyna, w 2016 roku ukazała się jego debiutancka EP Aperitif.
Ze Spotkaniami Zamkowymi związany od 2011 roku. Jako Olsztyniak, czterokrotnie startował w konkursie odkrywając najpierw, że "podium to złudzenie" (zajmując nieprzyznawane wcześniej 4. miejsce w 2016 roku), oraz, że "do 4 razy sztuka" - zdobywając rok później Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej.
Podczas koncertu wybrzmią premierowe autorskie piosenki, zapowiadające pierwszy długogrający album. Nie zabraknie także bardziej rozpoznawalnych kompozycji, które można było usłyszeć w eterze bądź zamkowej scenie i kilku niespodzianek. Wszystko to w aranżacji na głos i gitarę.

Jedna z was skomentowała kiedyś ze nie lubię siedzieć w domu .To prawda  jak mogę to gdzieś wychodzę . Niestety to nie jest tyle ile bym chciała . Nie zawsze mam z kim iść. Dlatego cieszę się z każdego wyjścia 

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że udało Ci się Basiu być na koncercie. Ja nie bardzo mam jak wyjść z domu, też nie lubię spacerować sama. Dawno nie byłam na żadnym kulturalnym wydarzeniu. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie wybrałabym się na taki koncert :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, też mam problem z wyjściem, raz że za daleko nie pójdę , mam autobusy ale też i długo nie wystoję, mąż po zawale i inne przypadłości nie zawsze nadaje się fo wyjścia,dobrze że Ci się udało.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię poezję śpiewaną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki koncert to musi być wspaniałe przeżycie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń