piątek, 3 lutego 2017

Wycieczka do Trójmiasta

Witajcie jak wiecie w weekend byłam na wycieczce  z moim klubem TPG... Pojechaliśmy taka małą   grupką16 osobową. Wycieczka była bardzo fajna .W Gdańsku ,Gdyni już kilka razy byłam ale za każdym razem co innego zwiedzałam . Wycieczkę zaczęliśmy od akwarium Gdyńskiego http://www.akwarium.gdynia.pl/
Super akwaria  i piękny podwodny świat  . Napisze o tym w osobnym poście .Po obiedzie zwiedzaliśmy teatr Szekspirowski
Inspiracją dla idei budowy teatru Szekspirowskiego w Gdańsku stały się odkrycia naukowe dowodzące istnienia trupy teatralnej wystawiającej spektakle Szekspira w powiązaniu z budynkiem tzw. szkoły fechtunku, właśnie na terenie obecnej lokalizacji teatru przy Podwalu Przedmiejskim. Przeprowadzone badania archeologiczne potwierdziły istnienie budynku znanego z XVII wiecznej ryciny Petera Willera przedstawiającej zbudowany w 1695 roku gmach szkoły fechtunku .W aranżacji typu elżbietańskiego centralna przestrzeń staje się sceną, a przedstawienie oglądane jest z balkonów, które nie posiadają typowych siedzeń lecz drewniane podesty z narzuconymi poduszkami. W układzie włoskim i eksperymentalnym na schodkowych podestach o zmiennej geometrii montowane są indywidualnie zaprojektowane fotele teatralne.

Po kolacji wieczorny spacer po starówce i na koniec koncert  kąpiel dźwiękowa w teatrze w oknie.Koncert odbywa się na leżąco pod kocykiem.Pani grała na misach tybetańskich , kryształowych, gongach itp.W niedziele  byliśmy w Ośrodku kultury morskiej w sali interaktywnej .Taka sala dla dzieci by pokazać ciekawostki o statkach. Będzie o tym osobny post . Na koniec byliśmy w zoo.Też  będzie osobny post .Z  wycieczki wróciłam zmęczona ale zadowolona .
7 komentarzy:

 1. Basiu, cieszę się, że miałaś tak udaną wycieczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna wycieczka :) Tyle wrażeń i atrakcji :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała wycieczka, Basiu, cieszę się wraz z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu! Ale dużo zwiedziłaś przez te dwa dni, Widać wycieczka była wspaniała - Pozdrawiam Cię Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu fajnie że wycieczka udana, widać radość od Ciebie bije :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna wycieczka, zwłaszcza ten koncert mis i gongów.

  OdpowiedzUsuń