sobota, 1 września 2018

Foto zabawa

Witajcie . Oto kolejne zdjęcia na kolejne literki
N  1 naleśniki lubię z różnym nadzieniem
2 nasturcje to moje ulubione kwiatki
3 nożyczki  często je używam
4 Nagrobek  . Taki cały cały  pokryty . Mama zastanawiała się czy to wiatr przyniósł piasek a to były pyłki sosny
O  1 ogórek
2 oset
3 obrazek taki  niewyraźny bo wisi wysoko w ciemnym  przedpokoju  Chciałam zrobić mu zdjęcie bo nigdzie nie mam zdjęcia tego obrazka . A chce mieć zdjęcia swoich prac . sporo moich obrazków wisi na  ścianie w  przedpokoju i pokoju pokoju
4 Okręt
ORP Błyskawica – polski niszczyciel (według nazewnictwa okresu dwudziestolecia międzywojennego – kontrtorpedowiec), jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzony do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku. Uczestniczył w działaniach II wojny światowej od pierwszych do ostatnich dni walk w Europie, operując na Atlantyku, Morzu Północnym i Morzu Śródziemnym. Brał udział między innymi w kampanii norweskiej i ewakuacji Dunkierki, bitwie o Atlantyk, operacjach „Torch” i „Overlord” oraz bitwie pod Ushant. Działalność operacyjną u boku aliantów zakończył udziałem w operacji „Deadlight”. W maju 1946 został przejęty przez Royal Navy, pod polską banderę powrócił 1 lipca 1947 roku.
Po remoncie i przezbrojeniu powrócił do czynnej służby, pełniąc funkcję okrętu flagowego Marynarki Wojennej. Na jego pokładzie szkoliły się kadry polskiej floty. Po awarii kotłowni w 1967 roku uznano kolejny remont za nieopłacalny i od 1969 roku pozostawał w Świnoujściu jako stacjonarny okręt obrony przeciwlotniczej. Od 1 maja 1976 roku zacumowany jest w Porcie Gdynia jako okręt muzeum. Jest najstarszym na świecie zachowanym niszczycielem. W 1987 roku został odznaczony Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari, a w 2012 Medalem „Pro Memoria”.5 komentarzy: