poniedziałek, 19 września 2022

Dzień Mówienia Jak Pirat - 19 września

 Witajcie .Zobaczcie jakie dziwne dni wymyślają ludzie 

Dzień Mówienia Jak Pirat - 19 września. Święto to powstało w roku 1995, podczas gry w racquetballa. Podczas meczu, jeden z dwóch zawodników po uderzeniu piłką wydał z siebie odgłos, który do złudzenia przypominał odgłos pirata. Sytuacja ta rozbawiła zawodników na tyle, że spędzili cały dzień mówiąc jak piraci. Wtedy też postanowili stworzyć Dzień Mówienia Jak Pirat. Z czasem media zaczęły coraz bardziej interesować się tym tematem, przez co sam pomysł zyskiwał coraz większą popularność. Nie bez znaczenia była również ówczesna moda na piratów.Obecnie dzień obchodzi się poprzez mówienie jak pirat, czyli używanie odpowiedniego słownictwa, utrzymywaniu specyficznej maniery w czasie mówienia, a także dość mocnej artykulacji.

Z ciekawostek warto dodać, że święto to pochodzi z religii Latającego Potwora Spaghetti, według której człowiek pochodzi od pirata i dlatego mówienie jak pirat powinno być wyjątkowo naturalne dla rodzaju ludzkiego.


Religia Latającego Potwora Spaghetti uznaje ten dzień za święto w swoim kalendarzu liturgicznym, choć nie powstało z myślą o niej i oficjalnie nie jest z nią związane.

1 komentarz: