czwartek, 2 marca 2023

Wystawa miniatur budynków w Bibliotece uniwersyteckiej .

 Witajcie . Wczoraj z siostrzenicą Julia byłam na fajnej wystawie . Nasza wolontariuszka bibliotekarka na fejsa wrzuciła ze jest fajna wystawa w Bibliotece . Namówiłam Juleczkę i pojechałyśmy . Iwonka ta nasza bibliotekarka oprowadziła nas .Najpierw chciałam być jak był autor ale myślałam że będzi8e dużo ludzi . Trochę szkoda bo opowiadał a ludzi mało . Za to teraz choć nie wolno to mogłam dotykać bo Iwonka się go zapytała czy niewidomi  i inni mogą dotknąć.Budynki robi z pcv  .Kroi cieniutko i skleja z najdrobniejszymi detalami . 

Niedaleko Stawigudy wśród pól i lasów znajduje się absolutnie wyjątkowe miejsce. Jest to posesja pana Henryka Drajera, na której latem można obejrzeć dzieła jego pasji czyli miniatury zabytków z Warmii i Mazur.

 rzejście na emeryturę pozwoliło mu czas wolny wykorzystać na poświęcenie się swojej wyjątkowej pasji. Od kilkunastu lat z ogromną dokładnością szuka dokumentacji budynków, które go interesują. Poddaje analizie, dokonuje pomiarów, rozrysowuje i zmniejsza. Jest to praca żmudna i czasochłonna, która jednak daje wiele radości i pozwala oderwać myśli od dnia codziennego.

 

W kolekcji wykonanych prac znajdują się m.in. olsztyńskie budynki:  Ratusz, Stary Ratusz, Wysoka Brama, Kościół Ewangelicki, Katedra św. Jakuba, Dom Polski, Arka, Muzeum Przyrody, Kamienica Naujacka jak również Bazylika w Gietrzwałdzie, Kościoły w Gryźlinach, w Bartągu oraz w Dywitach.


Była tez inna wystawa a potem jeszcze poszłyśmy na spacer po Kortowie .

 

5 komentarzy:

 1. Basieńko, bardzo fajna wystawa, te miniatury są naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjątkowa wystawa. Chętnie zobaczyłabym ją na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądają jak żywe :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świat w miniaturze - to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna foto-relacja💚😊
  Cudne, to Twoje podróżowanie🙂
  Ciekawa jestem, jakim aparatem tak wyraziste zdjęcia robisz?
  Serdeczności zostawiam🤗🌷
  ភ្នាល់បាល់​អនឡាញ

  OdpowiedzUsuń