czwartek, 3 maja 2018

3 Maja dzień bez komputera

 Dzień bez Komputera przypada na 3 maja (czwartek)

Witajcie czy wy wytrzymacie dzień bez komputerka ????  W domu to jak mi internet nie działa  to troszkę jestem zła ale inne zajęcia sobie znajdę Jak jestem w domku nad jeziorkiem to tam nie mam dostępu do neta wiec i komputerka wiec obchodze się bez niego .

Dla wielu milionów ludzi na świecie byłby to dzień wyjęty z życia. Bez aktualizacji statusu na facebooku, bez najświeższych wiadomości z kraju i zagranicy, bez ulubionych seriali i gier, słowem – bez sensu. Niemniej inicjatywa ta ma właśnie na celu uświadomienie ludziom nie tego, co dzięki komputerom zyskują, ale raczej rzeczy, które mogą przez nie przeoczyć lub stracić. Pomysłodawcami „Shutdown Day” są Kanadyjscy imigranci – Białorusin Denis Bystrov i Hindus Ashutosh Rajekar – którzy pewnego dnia stwierdzili, że chcieliby więcej czasu poświęcać rodzinie i bliskim w życiu rzeczywistym, a nie wirtualnie. Przygotowali oni stronę internetową, na której każdy mógł złożyć deklarację, że 3 maja sprosta wyzwaniu, jakim jest doba bez komputera. Akcja szybko zyskała popularność, a informacje o pomyśle dnia off-line pojawiły się w największych mediach na świecie. Ironią w całej tej sytuacji jest fakt, że autorzy nigdy nie dotarliby ze swoją inicjatywą do tak szerokiego grona ludzi, gdyby nie właśnie komputery i media elektroniczne. Oczywiście trudno wyobrazić sobie, żeby np. linie lotnicze czy giełdy papierów wartościowych partycypowały w Dniu bez Komputera – takie „zamknięcie” miałoby swoje negatywne skutki praktycznie na całym świecie. Większości Polaków jednak taki dzień z pewnością by nie zaszkodził, tym bardziej, że 3 maja to przecież święto państwowe i doskonała okazja na relaks w plenerze.

10 komentarzy:

 1. Dziś nie tylko święto państwowe, ale i ważne maryjne. Ostatnio coraz mniej czasu spędzam przed internetem, a na Fb nie byłam prawie miesiąc. Niestety w pewnych sytuacjach nie da się obejść bez netu np. bardzo przydatna jest poczta internetowa. Faktycznie czasami dobrze robi detoks od internetu i od wszelkich ekranów. Pozdrawiam Basiu.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa inicjatywa. Szkoda, że wcześniej o niej nie wiedziałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja często mam dzień bez komputera, szczególnie w wickendy :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciężko, oj ciężko ale trzeba próbować choć ograniczyć

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam telewizora i komputera mogłabym nie mieć ... mieszkać w lesie, niedaleko przy pięknej łące, słuchać muzyki, różne śmieszne z z ukochanymtego i ludźmi wyczyniać wybryki;-)) ale rzeczywistość jest trochę inna...nie narzekam, cieszę się z tego co mam:-))) Buziaki:-))

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj jest święto i dlatego miałam czas aby chociaż przez chwilę pobuszować po internecie.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu! Laptop to nie komputer to chyba mogę :-)i siadam do niego tylko wieczorami, A teraz poważnie,Oczywiście że mogła bym wytrzymać, Ale dopiero u Ciebie przeczytałam o takim dniu - Pozdrawiam Cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 8. No to ja akurat wczoraj świętowałam, bo nawet nie włączyłam komputera:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jest niestety, że dzieci teraz za dużo czasu spędzają przy tv czy komputerze. Moim dziewczynom na razie w głowie tylko lalki i ich ubrania https://achdzieciaki.pl/ubranka-dla-lalek-99

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzieciaki czasami za dużo spędzają czasu przy komputerze i chyba to nie jest za dobre. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby zajęły się lepieniem z ciastoliny https://modino.pl/Ciastolina-Play-Doh-zestaw-Dentysta-hasbro-B5520 gdyż takie zabawy wpływają na kreatywność.

  OdpowiedzUsuń