sobota, 28 sierpnia 2021

 

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów przypada na 28 sierpnia (sobota)28 sierpnia przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Jak to często bywa, nie jest to data przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki. Pomysłodawcami święta są dziennikarze i blogerzy- Brian Heater i Sarah Morean.  

Jak świętować? Nic prostszego! Wystarczy wziąć w ręce komiks, udać się na ławeczkę do parku, do galerii handlowej, wsiąść w autobus, pociąg czy usiąść w kawiarni przy aromatycznej kawce i zacząć czytać. Raźniej będzie gdy do obchodów święta zaprosimy znajomych.  

Ja kiedyś czytałam Tytusa kajko i kokosz  uwielbiałyśmy przygody kleksa  komiksy ze świata młodych i Relaxu 


5 komentarzy:

 1. Kiedyś już słyszałam o Światowym Dniu Publicznego Czytania Komiksów. Z kolei 12 czerwca jest Światowy Dzień Robienia Na Drutach w Miejscach Publicznych ;-).

  OdpowiedzUsuń
 2. U Ciebie zawsze można się dowiedzieć o nietypowych świętach. Jako dzieciak uwielbiałam czytać komiksy. Pozdrawiam Basiu. Miło spędzonej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kajko i Kokosza" to jeszcze ja pamiętam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu!
  Nie miałam pojęcia o Światowym Dniu Publicznego Czytania Komiksów.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń