piątek, 15 września 2017

Dzień opakowań

Witajcie   Lubie wam  pisać o dziwnych i ciekawych świętach. .Dzień Opakowań przypada na 15 września (piątek)Dzień opakowań został ustanowiony przez Polską Izbę Opakowań w 2007 roku. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o znaczeniu opakowań w życiu współczesnego człowieka jak i całej gospodarce.W roku 2007 Polska Izba Opakowań podjęła decyzję o ustanowieniu Dnia Opakowań jako swoistego święta branży opakowań. Święta ludzi, firm i instytucji, dzięki którym społeczeństwo i gospodarka zaopatrywane są w jakże niezbędne opakowania.
W zamyśle ustanawiających to święto było stworzenie okazji do refleksji nad rolą i znaczeniem opakowań zarówno w gospodarce, jak i codziennym życiu obywateli. Refleksji sprzyjającej pokazywaniu ludzi i firm, dzięki którym korzystamy z opakowań.
Zachęcamy zatem środki masowej informacji do wykorzystania Dnia Opakowań w celu popularyzowania problematyki opakowań oraz ludzi, firm i instytucji tworzących branżę opakowań w Polsce.


8 komentarzy:

 1. Szczególnie zaś, jeśli chodzi o prezenty- uważam, że opakowane ładnie oddaje szacunek darczyńcy do obdarowanego. Całuję <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać o tych fajnych świętach, Basiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu! Prezent Ładnie opakowany, Daje więcej radości niż sam prezent - Pozdrawiam Cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzis tez jest dzien kropki ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. I kolejne ciekawe święto, o którym wcale nie słyszałam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, jakie jeszcze święta masz w zanadrzu :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu kochana ja w życiu nie myślałam, że tyle swiat jest różnych.Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń