poniedziałek, 19 lutego 2018

Jezioro łabedzie balet i lód

Witajcie . Wczoraj ukulturaniałam się jak to z mamą mówimy . Moje siostry  mamie  na urodziny w prezencie kupiły dwa bilety  na balet jezioro łabędzie Czajkowskiego . To było trochę inaczej niż tylko balet bo było połączone z  tańcem na lodzie . Na balecie nigdy nie byłam . Za to na rewii na lodzie raz byłam. Lubie  łyżwiarstwo  figurowe ale jakoś dawno nie oglądałam.bardzo milo spędziłyśmy czas.

Rosyjski balet klasyczny (Classical Russian Ballet)
pod kierownictwem HASANA USMANOVA
z udziałem solistów Teatru Wielkiego (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Petersburg)
Światowa premiera. Po raz pierwszy: scena i lód!
„Jezioro łabędzie. Klasyka i Lód.”
Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu wykorzystana zostanie tradycyjna scena baletowa i lód, na których wystąpi rosyjski balet klasyczny pod kierownictwem HASANA USMANOVA!
Widowisko w wykonaniu najlepszych tancerzy i łyżwiarzy figurowych Rosji. Już teraz możecie Państwo zobaczyć zestawienie baletu klasycznego i jazdy figurowej na lodzie! I choć połączenie tak odmiennych dziedzin wydawałoby się niemożliwe, współczesny teatr wciąż ewoluuje, odkrywając przed widzami nowe, niezbadane dotychczas zakątki!
„Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów” – dwa potężne dzieła, które poza postacią Piotra Czajkowskiego łączy bezlitosna walka dobra ze złem oraz pewność, że dobro zwycięży, a miłość i sprawiedliwość na pewno zapanuje!
Fantazyjna scenografia, efektowne kostiumy, doskonała gra aktorska oraz umiejętności taneczne na światowym poziomie w połączeniu z nowatorskimi elementami Hassana Usmanowa to gwarancja emocji, które trudno opisać słowami – trzeba je po prostu przeżyć! To spektakl dla całej rodziny i kwintesencja tego, co najlepsze w rosyjskiej kulturze ostatniego stulecia.
Wraz z bohaterami, zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż do bajkowego świata legend i niekończącej się wyobraźni. 

5 komentarzy:

 1. Ale super, chętnie bym poszła sobie na rewię na lodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To musiało być niezwykłe widowisko. Ściskam Cię mocno Basiu

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale musiało być wspaniale, Basiu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu! Uwielbiam balet na lodzie, Przeżyłaś pięknie czas - Pozdrawiam Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda bardzo ciekawie :) Fajnie spędziłyście czas :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń