środa, 6 marca 2019

6 marca Dzień Czystego Stołu.

Dzisiaj ciekawe święto 6 marca obchodzimy Dzień Czystego Stołu. Może to dobry czas, aby z kuchennego stołu pozbierać wszystkie niepotrzebne karteczki, długopisy czy zmienić obrus. Uporządkować można też biurko, które z reguły jest miejscem naszej pracy czy nauki.
Naukowcy twierdzą, że bałagan nie pozwala nam się skupić i spowalnia naszą pracę. Ale inni mówią, że geniusz panuje nad chaosem i porządek zastępują artystycznym nieładem.
Nie wiadomo, kto był pierwszym pomysłodawcą ustanowienia tego święta. Być może zrobiła to osoba wyjątkowo pedantyczna, chcąca uzmysłowić wszystkim potrzebę panowania nad ładem i czystością na naszych stołach. Pomysłodawcą mógłby być też dziennikarz TVN Kamil Durczok, który na wizji, przed tysiącami widzów, w dosadny sposób skomentował brudny, studyjny stół.Warto dziś świętować ten dzień. Badania pokazują, że brudny, nieuporządkowany stół w pracy nie pozwala nam się skupić i wydajnie pracować. W domu, podczas posiłków, bałagan na stole może podobno wywoływać niestrawność i problemy gastryczne.

8 komentarzy:

 1. Fajne święto,nawet nie wiedziałam,że takowe istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe święto. Również o nim nie słyszałam, ale fantastyczną puentą jest myśl Einsteina na koniec :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko, nawet takie święto jest? Jestem zdziwiona i to bardzo, bo u mnie na biurku, a już w ogóle na stole zawsze jest czysto i jest porządek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz "słyszę" o takim święcie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o takim święcie:)
  Buziaczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. O, super, że ktoś docenił taki stan i nawet jest święto na cześć :-) Ja ciągle sprzątam i robię porządek na stole, hehe, pamiętam,ze goniłam dzieci,żeby nie zostawiały rzeczy na moim (naszym) stole:-) Cieszę się,że Korabki Ci się spodobały :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. o super sprawa, zagracony mój stół nie jest, ale wiecznie czymś upaćkany jak to przy dzieciach bywa

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam :) Ale do przyszłego roku pewnie posprzątam - haha :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń