wtorek, 19 maja 2020

Dzień Mycia Samochodów 19 maja

 Dzień Mycia Samochodów przypada na 19 maja (wtorek)


Czyste auto to nie tylko kwestia wyglądu, ale i bezpieczeństwa. Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów to dobra okazja, by odświeżyć swoją furę.o właśnie dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. A po co myć? Choćby ze względów bezpieczeństwa. Brudne światła, lusterka i szyby utrudniają widoczność, a śmieci w kabinie sprzyjają parowaniu okien. Właściwie pielęgnowana karoseria wykazuje ponadto mniejsze skłonności do korozji. I cóż, wygląda lepiej.

Ale szeroko pojęte mycie samochodu to także doskonała forma relaksu. Car detailing stał się już niemal sztuką i ma rzesze fanów na całym świecie, również w Polsce (znajdziecie ich m.in. na forum KosmetykaAut.pl).
Uwaga! Za jazdę z brudnymi światłami grozi 200 zł. Niektóre gminy zabraniają także mycia aut w miejscach do tego nieprzystosowanych (np. pod blokiem).
Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", w Polsce działa obecnie około 4000 myjni samochodów, a w najbliższych latach przybędą kolejne. Na jedną przypada u nas bowiem około 5000 aut, czyli dwukrotnie więcej niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Poza coraz częściej spotykanymi myjniami bezdotykowymi, trwa moda na samochodowe spa, oferujące kompleksowe usługi pielęgnacji i renowacji karoserii.

Na Moto.pl wielokrotnie poruszaliśmy tematykę związaną z pielęgnacją karoserii. Pisaliśmy już o tym, jak nie myć samochodu, przybliżaliśmy Wam podstawy car detailingu, radziliśmy, jak uporać się z zaparowanymi szybami i owadami na przednim pasie. W tym sezonie czas na kolejne materiały, m.in. na temat woskowania oraz czyszczenia skórzanej tapicerki   https://moto.pl/MotoPL/1,88571,9632365,miedzynarodowy-dzien-mycia-samochodow.html

6 komentarzy:

 1. Mój na szczęście czysty (w miarę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój się ostatnio umył pod chmurką.
  Ilekroć umyje moje autko to deszcz zdąży poprawić 😁😁😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, u niektórych taki dzień by się przydał częściej
  Ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
 4. Z moim różnie bywa, choć ostatnio nie ukrywam, niezły z niego czyścioszek ;) Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z moim też różnie bywa. Może w sobotę mąż pojedzie z nim na myjnie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie auto zawsze jest czyste, raz na tydzień myje je ręcznie oraz posiadam lakier na którym nie widać aż tak brudu :) https://blow-off.pl/

  OdpowiedzUsuń