sobota, 30 maja 2020

Wyzwanie czytelnicze

Witajcie . Fajnie buszuje mi sie
po mojej domowej bibloteczce w poszukiwaniu ksiązek na dane literki . W maju Lidia takie oto wymyśliła literki   M Ś P
M Molier Ś  świętoszek P pani??? peruka

Peter Heepp  ś świat w moich dłoniach  P palce
Peter Hepp urodził się w 1961 roku jako głuche dziecko – jedyny niesłyszący w rodzinie. Ma już trzy lata, gdy pewien lekarz przypadkowo odkrywa, że z jego słuchem jest coś nie w porządku. Dopiero w wieku pięciu lat zaczyna brać udział w prywatnych zajęciach logopedycznych.

W szkole, a później w internacie dla dzieci z wadami słuchu poznaje wspólne życie z „towarzyszami niedoli”. Tam uczy się języka migowego, który staje się jego „mową ojczystą”.

Podobnie jak wielu niesłyszących, szuka praktycznego zawodu. Lecz szybko zdaje sobie sprawę, że praca w rzemiośle nie jest wszystkim, na co go stać. Angażuje się w działalność socjalną. Odkrywa swe powołanie, pracując jako opiekun niewidomych i niesłyszących. Mimo kalectwa jest szczęśliwy, mogąc nieść pomoc słabszym i potrzebującym.   


Andre Norton  ś Świat czarownic  P ptaki??Los kraju Estcarp jest zagrożony. Niebezpieczeństwo czyha nań z każdej strony, ale samotny pośród krain kontynentu Estcarp włada niepojętą i przerażająca bronią – magią. Dzięki dziedzictwu starodawnej wiedzy mroczny lud pól, miast i wież Estcarpu ma szansę odeprzeć napór wrogich sił.

Anglia. II wojna światowa. Simon Tregarth, agent tajnych służb wywiadowczych, musi uciekać przed wrogami. Może mu pomóc tylko jeden człowiek. Ale od jego pomocy nie ma odwrotu… Simon decyduje się na krok w nieznane i przenosi się do świata, w którym władzę sprawują czarownice, do świata pochłoniętego wojną, gdzie z pewnością przydadzą się jego umiejętności

Andre Norton  ś Świat czarownic  w półapce  
Zgodnie z przepowiednią każda czarownica, która odda się
mężczyźnie, utraci swoją moc. Mimo to Jealithe decyduje się
na małżeństwo z Simonem Tregarthem. Nowożeńcy wyruszają
na niebezpieczną zamorską misję, ponieważ los kraju
znów jest zagrożony. Czy dzięki dziedzictwu starożytnej
wiedzy Estcarp zdoła odeprzeć najeźdźców?

Andre Norton  ś świat magi czarownic  P piersi  Opowiadania  Tak dawno je czytałam że tylko jedno opowaidanie pamiętałam a resztę to tak jak by nowe czytała 

Andre Norton ś Świt 2250 P paszcza czy pysk ????Świt 2250" jest powieściowym debiutem Andre Norton. Ukazał się on w samym środku ery zimnej wojny. Jego akcja toczy się kilkaset lat po wojnie atomowej, a bohaterem jest młody chłopak, mutant, o zapędach reformatorskich, który nie znajdując zrozumienia 
wśród swoich najbliższych, wyrusza na niebezpieczną wędrówkę przez opustoszałe tereny dawnych Stanów Zjednoczonych.

M   MacCffrey Anne ś śpiew smoków  P   paszcza pysk ??/Menolly, najmłodsza córka Lorda Morskiej Warowni Półkola, Yanusa, jest jedyną i zarazem niezwykle utalentowaną uczennicą starego Harfiarza - Petirona. Po śmierci nauczyciela Menolly wbrew woli ojca przejmuje część obowiązków Harfiarza. Kiedy tylko nadarza się okazja, Yanus odsyła córkę do innej pracy, zabraniając komukolwiek wspominać o jej zdolnościach. Nowy Harfiarz Półkola, Elgion, poznawszy kompozycje nieznanego ucznia Petirona, postanawia go odnaleźć.


7 komentarzy:

 1. "Świat magii czarownic" dostałam jako nagrodę na zakończenie ósmej klasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem Ci Basiu że jestem w szoku ile Ty tych książek w maju przeczytałaś i ile literek w nich zawarłaś. Ja w takim razie odpadam w przedbiegach , znowu będę na szarym końcu :-) Gratuluję wyniku
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wynik Basiu! Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale dużo książek przeczytałaś w tym miesiącu :) Gratulacje ! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę sporo przeczytanych książek :D Gratuluję :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nieźle Ci Basiu idzie to czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowała mnie pozycja "Świat w moich dłoniach", pozostałe nie w moim stylu. Brawo! Pięknie dobrałaś książki do liter.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń