sobota, 30 listopada 2019

Dzień Białych Skarpetek 30 listopada

Białe skarpetki w niektórych kręgach są wręcz kultowe, a w parze z sandałami prezentują się jak milion dolarów. Dziś warto uczcić święto w jedyny słuszny sposób! Nie trzeba jednak zakładać sandałów, w końcu 30 listopada raczej nie ma co liczyć na letnią temperaturę:)Dzień Białych Skarpetek. Jak obchodzimy Dzień Białych Skarpetek?Nosili je Grecy, nosili Rzymianie, noszą współcześni. Mowa o skarpetkach, a konkretnie o białych skarpetkach. Nie sposób zapomnieć o czymś równie ważnym jak osłona dla stóp. Sposób noszenia skarpet i kolor jaki decydujemy się wybrać, nas definiuje.
Wszystko zaczęło się w starożytnej Grecji. Hellenowie sporządzali piloi. Był to rodzaj onucy ze skołtunionego włosia zwierząt. Jednak dopiero Rzymianie wpadli na pomysł zszywania ze sobą fragmentów tkanin. Stworzyli w ten sposób swoje udones, czyli pierwsze, prawdziwe skarpety.Wiadomo, że białe skarpetki nie zawsze pasują do pozostałej garderoby, którą obecnie mamy na sobie. Stereotyp mówi, ze nie powinno się zakładać białych skarpetek do czarnego garnituru i czarnych butów. I tego się trzymajmyhttps://www.fakt.pl/zdrowie/zyj-zdrowo/dzien-bialych-skarpetek-jak-obchodzimy-dzien-bialych-skarpetek


/h5lttxk

5 komentarzy:

 1. Nie przepadam za białymi skarpetkami :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, a ja dzisiaj w czarnych:)
  Buziaczki, Basiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Viekawe, nie wiedziałam tylu rzeczy. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam tylko jedna parę białych a i tak rzadko w nich chodze, wolę ciemniejsze kolorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj zdecydowanie bardziej królują skarpety kolorowe, w śmieszne wzory i struktury. Jest to niedoceniona część garderoby, która może świetnie uzupełnić nasza stylizacje.

  OdpowiedzUsuń