piątek, 13 października 2023

Gry film spotkania projektowe

 Witajcie .Ostatnio pisałam o intensywnym dniu .Pisałam ze byłam na spotkaniu w projekcie dla niepełnosprawnych . Moją asystentkę Hanie mam z Sejmiku osób niepełnosprawnych . Pokazuje wam że gdzieś mnie ciągle nosi chodzę gdzieś . Chciałam jednak więcej z ludźmi pobyć coś porobić . Hania w sejmiku z kimś rozmawiała  . Tam jest jeden projekt choć już trwa kilka miesięcy ale nie dopisali .

FORMY WSPARCIA

Projekt przewiduje realizację następujących form wsparcia:

  • Wsparcie indywidualne trenera aktywności społecznej,
  • Wsparcie indywidualne specjalisty całożyciowego – wsparcie całożyciowe,
  • Wsparcie indywidualne psychologa – wsparcie psychologiczne,
  • Aktywność outdoorowa,
  • Zajęcia grupowe – dbanie o zdrowie, spotkania z dietetykiem,
  • Zajęcia grupowe – dbanie o zdrowie, zajęcia rekreacyjno-ruchowe,
  • Zajęcia grupowe – coaching,
  • Zajęcia grupowe – artystyczne,
  • Wyjazdy integracyjne z elementami edukacyjnymi

 Tak wiec teraz dwa razy w tygodniu chodzie na spotkanka 

Ostatnio graliśmy w gry 

Gra bobble  Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojego kartonika. Teraz następny! Tylko nie zwątp, każda karta łączy się z inną zawsze tylko jednym symbolem! Dobble to rozrywka absolutnie dla każdego - gra nadaje się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i na imprezy dorosłych. 55 kolorowych kart zamkniętych jest w solidnej, metalowej puszce, dzięki czemu 

Gra UNO 


Jak się gra w UNO? Zasady gry w UNO nie są skomplikowane. Na początku jeden z graczy tasuje karty i rozdaje po 7 kart pozostałym uczestnikom gry. Pozostałą talię odkłada na środek tłem do góry. Kart nie należy pokazywać innym graczom. Pierwszą kartę z góry należy odkryć i odwrócić. Ma być widoczna dla wszystkich graczy. Pierwszy ruch w grze wykonuje osoba, która znajduje się po lewej stronie rozdającego. Jej zadaniem jest dopasowanie swojej karty do karty odkrytej. Karty mogą do siebie pasować symbolem, numerem lub kolorem. 


Dla przykładu, jeśli na stole wyłożona jest czerwona czwórka, to gracz może położyć kartę czerwoną lub kartę z cyfrą cztery w każdym kolorze. W przypadku, gdy gracz nie ma żadnej karty, która pasowałaby do odkrytej, musi dobrać kolejną kartę z talii. Gdy wyciągnięta karta pasuje do odkrytej, gracz może nią zagrać. 


Natomiast, jeśli nie pasuje, to ruch należy do kolejnego gracza. Zasadą jest, że gracz, który wyciągnie kartę pasująca do odkrytej, wcale nie musi jej odkładać. Może ją zatrzymać. Dużym urozmaiceniem są karty funkcyjne umożliwiające zmianę przebiegu gry. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Gdy gracz będzie wykładał przedostatnią kartę, powinien krzyknąć UNO. Oznacza to, że została mu już tylko jedna karta i w następnej turze może skończyć grę. Jeśli o tym zapomni, a inni gracze to zauważą będzie musiał dobrać kolejne karty z talii. Gra zakończy się w momencie, gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich kart.

Mieliśmy też spotkanie o zdrowym odżywianiu .Jeden pan mówił że  piecze ciasto nie tylko z pszennej maki ale dodaje też mąki żytniej . Na kolejne spotkanie przyniósł tak upieczone ciasto . A my oglądaliśmy film .Nie znałam tego filmu wiec z przyjemnością obejrzałam .


Stare wygi Życie dwóch biznesmenów, stojących u progu największego sukcesu w karierze, zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie pod ich kuratelę trafiają siedmioletnie bliźniaki. Improwizowane metody wychowawcze doprowadzają do licznych katastrof, m.in. traumatycznego spotkania z gorylem, wpadki z lekami czy bijatyki na obozie skautów. Po tej ekstremalnej lekcji rodzicielstwa, podstarzali kawalerowie uzmysławiają sobie, co jest w życiu naprawdę ważne. Mistrzowską grę Travolty i Williamsa uzupełniają znakomici aktorzy drugoplanowi: Seth Green, Kelly Preston, Matt Dillon oraz Lori Loughlin


Tak więc od czasu do czasu będę pisałam co robilam na tych spotkaniach 
3 komentarze: