wtorek, 3 grudnia 2013

Kartka i Miedzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych

Witajcie .Oto karteczka jaka wysłałam kuzynce na imieninki .Kuzynka tak jak ja   ma na imię Basia i jutro obchodzimy imieninki.A dziś też mam swoje święto bo jest dzień niepełnosprawnych .
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnychświęto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku

Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów są bariery architektoniczne.
13 grudnia 2006 roku na 61 sesji Zgromadzenia Ogólnego została przyjęta Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych.. W myśl jej zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się (w tym równego z osobami pełnosprawnymi dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji), ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego i rodzinnego oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym.

7 komentarzy:

 1. bardzo ładna kartka :) wpis selfadwokata? :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro masz Basiu Święto dziś i jutro to ja już dziś życzę Ci wszystkiego najlepszego! Spełnienia marzeń, wielu inspiracji i samych cudownych ludzi na Twojej drodze. I przede wszystkim nie zmieniaj się bo jesteś wspaniałą, ciepłą osobą. No i życzę Ci jeszcze fajnej imprezy imieninowej. Buziaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Więc posyłam Ci Basiu podwójne życzenia, bądź szczęśliwa i swym uśmiechem mów światu, że życie jest piękne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego z okazji Imienin - przede wszystkim zdrówka i twórczych pomysłów :) A karteczka ...zapachniała wiosną - radosna i optymistyczna, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego Basiu:) a karteczka śliczna:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę ogromne postępy w kompozycjach na Twoich karteczkach !!!! Bardzo podobają mi się kwiatki zachodzące na siebie, są takie realistyczne i piękne !!!
  pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kwiatki są wspaniałe. Piękna kompozycja!

  OdpowiedzUsuń