piątek, 20 marca 2020

20 Marca Dzien szczęścia

Witajcie  W tym trudnym dla wszytkich  czasie szczęście by się przydało .Tak więc życzę wam dużo szczęścia  .Dzś jest jego święto 20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Szczęścia.  To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 czerwca 2012 roku (rezolucja A/RES/66/281). 20 marca mamy tez pierwszy dzień astronomicznej wiosnyUchwalenie Dnia Szczęścia było częścią dyplomatycznej kampanii himalajskiego królestwa Bhutanu, które już od 1972 r. stosuje wskaźnik szczęścia narodowego (GNH), służący do oceny jakości życia w sposób bardziej całościowy niż powszechnie stosowany wyłącznie ekonomiczny wskaźnik PKB (ang. GDP).
Rezolucja stwierdza, że "Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka", uznając jednocześnie potrzebę bardziej kompleksowego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do rozwoju gospodarczego, który promuje zrównoważony rozwój, walkę z ubóstwem, szczęście i dobrobyt dla wszystkich narodów.
Zgromadzenie Ogólne ONZ w swej uchwale zwróciło się do wszystkich państw członkowskich, organizacji systemu Narodów Zjednoczonych i innych organizacji międzynarodowych oraz regionalnych, a także społeczeństwa obywatelskiego, w tym organizacji pozarządowych i osób fizycznych, do obchodów Międzynarodowego Dnia Szczęścia w odpowiedni sposób, w tym poprzez edukację i publiczne działania podnoszące świadomość społeczeństwa w dążeniu do szczęścia.https://bimkal.pl/kalendarz/miedzynarodowy-dzien-szczescia


4 komentarze:

 1. Ostatnie wydarzenia pokazują nam, że szczęście może być bardzo proste: szczęściem jest możliwość wyjścia z domu bez obawy i kiedy się ma na to ochotę. Szczęściem jest możliwość kontaktu z drugim człowiekiem bez obawy, że nas zarazi paskudztwem.
  Uściski, Basieńko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze warto cieszyć się z małych rzeczy. Serdeczności Basieńko.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy człowiek powinien i ma prawo być szczęśliwym. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu Tobie również dużo szczęścia życzę.

  OdpowiedzUsuń