poniedziałek, 30 marca 2020

Wyzwanie czytelnicze

Witajcie. W Marcu Lidzia dała nam takie literki  WDK Przeczytałam 6 książek .

Barbara Cartland

D duch cyrku Romansik przeczytany w dwa dni
K  jak koń lub kobieta


Barbara Cartland
D Diamentowa gwiazda 
K jak kobieta w tle jest ale jest 

Jaclyn Reding
D  Dziewczyna z mgieł
K jak kobieta Pewnego dnia na samotnej szkockiej wyspie Trelay pojawia się Nell Harte - piękna, wytworna i wykształcona. Gabriel MacFeagh, wicehrabia Dunevin, zastanawia się, kim naprawdę jest Nell i dlaczego zdecydowała się zostać guwernantką jego córki Juliany. Przed przybyciem na wyspę musiała wszak słyszeć budzące grozę opowieści o nim samym i tajemniczych okolicznościach śmierci jego żony. Między ojcem a Julianą, która po stracie matki przestała mówić, panują niezwykle chłodne stosunki, co bardzo dziwi Nell. Wicehrabia nie może jednak dopuścić, by prawdziwa przyczyna tego stanu rzeczy wyszła na jaw. Tylko on wie, że musi wyrzec się na zawsze miłości i szczęścia, aby ocalić najbliższych.
Skończyłam też cykl  Podpalaczka który pierwszą część przeczytałam w styczniu .Nie bardzo pasuje choć na okladce coś tam znalazłam 

Ksawery de Montepin  Podpalaczka 


Tłuste lata Jakuba Garaud

K  jak kobieta na okladce 

Jakub Garaud dopuścił się zbrodni podpalenia, zabójstwa i kradzieży. Sprytny i bezwzględny, uniknął sprawiedliwości, stwarzając pozory swej śmierci i przybierając nazwisko człowieka dawno zmarłego. Kobieta, którą kochał, a która odrzuciła jego miłość, Joanna Fortier, skazana została za jego zbrodnie na dożywotnie więzienie. Nie miała nic na swoją obronę, dowody świadczyły przeciwko niej. Odebrano jej dzieci i dogorywała w więzieniu.

Tymczasem sprawca zbrodni, jako Paweł Harmant, poprzez małżeństwo z córką bogatego przemysłowca zdobył wielki majątek, poważanie i szacunek. Po latach powrócił z Ameryki do Paryża i nie rozpoznany przez nikogo prowadził życie poważanego i podziwianego za zdolności milionera. Przypadek sprawił, że wśród kręgu znajomych milionera znalazły się nieświadome przeszłości i dorosłe już dzieci jego ofiary: znany adwokat Jerzy Darier - syn skazanej na dożywocie Joanny i jej córka Łucja - szwaczka. Przewrotny przypadek sprawił także, że w kręgu znajomych milionera jest również Lucjan Labroue - syn zamordowanego przez Jakuba Garaud właściciela fabryki. Na koniec wreszcie nieszczęśliwa Joanna ucieka z więzienia, by odnaleźć swe dzieci. Dotychczasowe życie zbrodniarza układa się dobrze, ale powoli krąg się zaciska.
Ksawery de Montepin  Podpalaczka  Roznośicielka chleba 
K jak koszyk na okładce 
Joanna Fortier, skazana za nie swoją zbrodnię, po kilkunastoletnim pobycie w więzieniu ucieka, aby odnaleźć swe dzieci. Jako roznosicielka chleba, pod przybranym nazwiskiem Eliza Perin, spotyka swą córkę Łucję, nieświadomą tego, kim jest jej matka.
Ksawery de Montepin  Podpalaczka 
Tekturowy konik 
K konik na okladce Czytelników, którzy śledzą tragiczne dzieje Joanny, jej już dorosłych dzieci oraz sprawcy ich nieszczęść, milionera Pawła Harmanta, zapewniamy, że sprawiedliwości stanie się zadość, a nieszczęsna kobieta u schyłku życia zazna spokoju, dobrobytu i miłości

Dama z jednorożcem
To było zamówienie jego życia. Jean Le Viste, piętnastowieczny wielmoża, będący doradcą Króla, chce uczcić wzrost swojej pozycji na Dworze, zlecając Nicolasowi des Innocents wykonanie projektów sześciu gobelinów. Utalentowany i ambitny miniaturzysta pozbywa się wszelkich wątpliwości, dotyczących tego zamówienia, gdy poznaje piękną córkę klienta, Claude. Próbując ją uwieść, coraz bardziej wikła się w cienką sieć zależności między małżonkami Le Viste, ich dziećmi oraz służbą. To były całkowicie nowatorskie projekty Georges de la Chapelle, znany brukselski tkacz, podejmuje się największego wyzwania w swojej zawodowej karierze. Nigdy wcześniej tyle nie ryzykował. Nagle wraz z rodziną staje się częścią wymyślonego świata miłosnych intryg i coraz bardziej daje się weń wciągnąć w swojej rozgrywce z wyzwaniem oraz niesfornym paryskim malarzem. To, co powstało, zmieniło ich życie.


6 komentarzy: