poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Kot z sardynką

 Witajcie Izunia zaproponowała fajną zabawę ttp://kicikicitata.blogspot.com/2020/08/zasady-zabawy.html    inspirujemy sie konkretnym zdjęciem Na początek kot z sardynką. Ja  porwałam się z motyka na słońce bo próbowałam  narysować kota węglem . Ooorety kiedy ja ostatni raz rysowałam węglem >??? dawno temu Kilka lat temu od siostrzenicy dostałam taki zestaw do rysowania węglem . Teraz go otworzyłam ale jeszcze nie użyłam .Rysowałam   węglem jaki tez od siostrzenicy dostałam . Oddala mi wtedy kredki ,pastele i węgiel bo już nie używa. Kartka tez z jakiegoś szkicownika . Oto mój kot .Głowa mi nie wyszła . Bałam się ze za bardzo zamaże Tak wiec pierwsze koty za ploty w rysowaniu węglem 















 






sobota, 29 sierpnia 2020

Wyzwanie czytelnicze sierpień















 Witajcie Lidzia na sierpień dała takie literki GPZ

1 Barbara Cartland

P Przygoda w Rosji 

Z zmierzch zachód słońca 

2Barbara Cartland

P Poskromnienie tygrysicy

Z zielona sukienka 

3 G   Herbert George Wells 

P Pierwsi ludzie na księżycu 

 Zadłużony Bedford i genialny wynalazca Cavor, dzięki maszynie zbudowanej z materiału odpornego na działanie sił grawitacji, udają się z wyprawą na Księżyc. Spotykają tam wysoko rozwiniętą cywilizację owadopodobnych stworzeń - selenitów - zamieszkujących pod powierzchnią, która kryje wielkie złoża złota.



Powieść Pierwsi ludzie na Księżycu została opublikowana w 1901 roku, w Polsce po raz pierwszy ukazała się w 1902 w odcinkach w tygodniku ilustrowanym dla dzieci i młodzieży Wieczory Rodzinne, a w wydaniu książkowym w 1905 roku.

Arcydzieło literatury science-fiction.
Klasyka literatury angielskiej

G   Herbert George Wells

P Pokarm bogów  Co się stanie, jeśli "po prostu" nie przestaniemy rosnąć?



Dwaj biolodzy odkrywają substancję, która sprawia, że tempo wzrostu żywych organizmów (z reguły mające charakter skokowy, tzn. fazy szybkiego wzrostu występują na przemian z fazami stagnacji) staje się równomierne i nieprzerwane.

Eksperyment wymyka się spod kontroli... i pojawiają się gigantyczne owady, rośliny, zwierzęta i ludzie.


"Pokarm bogów" to jeden z najsłynniejszych utworów autora "Wojny światów", łączący w sobie elementy powieści katastroficznej, obyczajowej, alegorycznej i satyrycznej - w krzywym zwierciadle ukazany został zwłaszcza światek naukowców, zżeranych ambicjami ograniczonych ortodoksów za wszelką cenę walczących o sławę i uznanie.

G   Herbert George Wells

Wyspa doktora Moreau 

Z zwierzęta Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Te przerażające i makabryczne eksperymenty wkrótce wymykają się spod kontroli i na wyspie zaczyna się prawdziwy horror.



Wyspa doktora Moreau” to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura. Współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka Herberta George’a Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu jej wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. W obliczu nowych odkryć z zakresu biotechnologii, technik klonowania i genetycznego modyfikowania organizmów, nabiera wręcz profetycznego charakteru. Wells po raz kolejny udowadnia, że rozwój nauki nie tylko daje ludzkości nadzieję na lepszą przyszłość, ale może wieść nasz gatunek na krawędź zagłady.

6 G Joanna Duda-Gwiazda 

 POLSKA WYPRAWA NA KSIĘŻYC 

Z ZWIERZE 

W opowieściach o Oli i Jurku autorka przedstawia wspomnienia z wypraw, które odbywała wraz z mężem. Podróżowali po całym świecie, jednak najbardziej kochali góry, gdzie szukali ucieczki od ponurej rzeczywistości Polski gomułkowskiej i gierkowskiej. Umieli znajdować w tym przyjemność jak mało kto

7 G John Grisham

p Prawnik

z zmierzch zachód słońcaPosada w największej kancelarii prawniczej świata. Pensja, o jakiej nawet najlepszy student prawa nie śmie marzyć. Propozycja, której nie można odrzucić? ani przyjąć. Kyle McAvoy to młody absolwent Yale, któremu świat powinien paść do stóp - a tymczasem jego życie staje się koszmarem. Zmuszony szantażem do przyjęcia posady na Wall Street w najbardziej prestiżowej firmie prawniczej świata, Kyle staje się pionkiem w zabójczej grze korporacyjnego szpiegostwa. Tak jak inny młody prawnik, Mitch McDeere z Firmy, Kyle jest wtrącony w sytuację, która go przerasta. I tak jak Mitch, Kyle nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc, ani miejsca, gdzie mógłby się schronić.

8 G Andre Norton   P.M.Griffin 

P Port umarłych statków W Estacarpie i Escore od kilku lat panuje już spokój, ale Wielkie Poruszenie nie minęło bez śladu. Na dalekim południu Świata Czarownic znikają bez wieści sulkarskie statki. Simon Tregarth, Jaelithe, ich syn Kemoc i synowa Orsya wraz z jasnowidzącą Destree wyruszają na statku Wytrwały Wędrowiec, by odkryć przyczynę tych tajemniczych zaginięć

9 G Andre Norton   P.M.Griffin 

P Pakt sokolników Gdy kataklizm niszczy Gniazdo Sokolników, Pani Morskiej Twierdzy, Una, proponuje im zamieszkać w jej krainie. Jej lud i Sokolników dzielą jednak ogromne różnice obyczaju, które stawiają pod znakiem zapytania całe przedsięwzięcie. Ale od powodzenia tego planu może ostatecznie zależeć bardzo wiele, ponieważ Morskiej Twierdzy zagraża atak najeźdźców z innego świata. Tylko sojusz Sokolników i Morskiej Twierdzy daje szanse odparcia inwazji i ocalenia obu narodów.

..

10 Barbara Cartland 

P Pocałuj światło księżyca 

11  G George Orwell 

Folwark zwierzęcy 

Z zwierze Ponadczasowy tekst George’a Orwella, opublikowany w 1945. Na przykładzie sytuacji na farmie pana Jonesa obrazuje, w jaki sposób wypacza się i deformuje każda władza, która zapomni o zasadach demokracji i zechce działać samowolnie. Zwierzęta, które buntują się przeciwko traktowaniu ich przez farmera, zaprowadzają własne porządki. Początkowo wszystkie zwierzęta miały uzyskać równe prawa i równe traktowanie, po czasie okazało się, że są równe i równiejsze. I tak zamknęło się koło, doprowadzając do sytuacji wyjściowej. 

Orwell, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, zagorzały krytyk ustrojów totalitarnych i zwolennik socjalizmu demokratycznego, uważał, że utrzymanie zasad demokracji wymaga silnej kontroli społeczeństwa, które musi kontrolować rządzących. Tę wizję – do czego doprowadzić może brak nadzoru nad władzą – zawarł w jednym ze swoich dwóch podstawowych (obok Roku 1984) dzieł. 
Oto wersja nieznana dotąd czytelnikom, która w niczym nie ustępuje oryginałowi i nie gubi jego oryginalnego sensu. Odwrotnie, ujęta w ramy ilustrowanej opowieści, odsłania swoje dodatkowe oblicze.
 

12 Lary Niven 

P Pierścień     Pełna przygód międzyrasowa kosmiczna ekspedycja do najbardziej niezwykłego miejsca w znanym Wszechświecie…

W przestrzeni kosmicznej powstaje nowe miejsce, świat ogromnych rozmiarów, który obejmuje swoim zasięgiem wiele milionów mil i jest odporniejszy od wszelkich powstałych przed nim planet. Istnieje na nim grawitacja, a dzięki wysokim barierom i bliskości słońca można tam utworzyć nadającą się do zamieszkania nową planetę o powierzchni przekraczającej wielkość powierzchni Ziemi trzy miliony razy!
Laleczniki Piersona, obcy, którzy ów obiekt odkryli, nie pałają chęcią spotkania się z budowniczymi tak ogromnej konstrukcji, zebrali więc do jej zbadania niezwykły zespół, składający się z dwojga ludzi, szalonego lalecznika oraz kzina, olbrzymiego obcego podobnego do tygrysa. Lądowanie awaryjne na powierzchni obiektu zmusza załogę do pełnej trudów i niebezpieczeństw wędrówki po Pierścieniu, w trakcie której napotkają wiele przedziwnych zjawisk i niesamowitych obcych istot…
Klasyka literatury science fiction

Powieść uhonorowana nagrodami Hugo i Nebula 

13  G  Herbert George Wells

Wehikuł Czasu   Podróżnik w Czasie po kilku latach ciężkiej pracy konstruuje tytułowy Wehikuł Czasu i wyrusza w podróż w przyszłość. Zatrzymuje się w roku 802 701, gdzie poznaje dwa gatunki, na jakie podzieliła się ludzkość: Elojów i Morloków. Jedni łagodni, żywiący się owocami, drudzy brutalni, mieszkający w podziemiach i wychodzący na powierzchnię po zmroku. Podróżnik odkrywa sekrety obu ras i rozpoczyna walkę o przetrwanie...

„Wehikuł czasu” to debiutancka powieść Herberta George’a Wellsa. Niepokojąca wizja przyszłości, upadek cywilizacji i degeneracja rasy ludzkiej – oto książka, która weszła do klasyki gatunku science-fiction.

Arcydzieło gatunku science-fiction. Kilkukrotnie ekranizowane.

14 Barbara Cartland 

P Pojedynek z przeznaczeniem 


Orety ale sie rozszalałam Ale to tylko dlatego ze większość była krotka  miala po 100-200 stron 




 

piątek, 28 sierpnia 2020

Biały sierpień

 Na rogatym robimy świąteczne karteczki w tonacji białej . Mój biały bardziej jest kremowy  czy inny ale niecvh to będzie ze to biały kolor .



czwartek, 27 sierpnia 2020



 Witajcie wirusek nie opuszcza . Sporo nowych zakażeń . Wiadomo lato to ludzie jadą w góry nad morze spotykają się itp .My na siebie uważamy mało się spotykamy . Nawet zrezygnowałam ze spotykania z ludźmi z byłego naszego klubu . Mamy jakieś spotkanko grilowe ale ja wole jeszcze się nie spotykać. Sporo ludzi lekceważy nawet twierdzą że żadnego wiruska nie ma .A moja znajoma była na kwarantannie bo w pracy jej współlokatora ktoś wiruska dostał. Ale ona nie dostała wiruska . Ale ale  trzeba mieć nadzieje ze będzie lepiej . A oto kilka żarcików jakie kiedys jeszcze znalazlam 

wtorek, 25 sierpnia 2020

Muszelkowe zawieszki














 Witajcie .Kiedyś dostałam sporo muszelek przegrzebków . Kilka było nawet pomalowane i z dziurką bo znajoma miała zamiar zrobić z nich zawieszki na choinkę. Wreszcie postanowiłam coś z nich z robić. Czyli też zawieszki wiec tylko je przyozdobiłam prerełkami i innymi  rzeczami . Zmobilizowało mnie to wyzwanie https://diytozts.blogspot.com/2020/08/58-wyzwanie-muszle.html   Choć z muszelkami było też inne ale już nie zdążyłam 






niedziela, 23 sierpnia 2020

Bransoletka na kole

Witajcie . Kupiłam takie kolo do robienia bransoletek . Napisane po jakowemuś  wiec nic z tego nie zrozumiałam . Znalazłam w necie prosty kursik i zrobiłam z muliny . http://1diy1.blogspot.com/2015/10/bransoletka-z-muliny-bardzo-atwe.html
Ta jest cienka i bez guziczka tylko zawiązałam ją. Drugą zrobiłam z grubszych włóczek i  zapieńcie ma na guziczek .Są tez inne kursy na grubsze ale tam są na normalne zapinane https://www.pasart.pl/blog/zrobic-bransoletke-na-dysku-kumihimo-kurs-kumihimo-krok-po-kroku/
Ja takie zapieńcie nie umiem złożyć choć mi w sklepie pokazywała .








sobota, 22 sierpnia 2020

Zakladki

 Witajcie .Dzięki wyzwaniu u Lidzi sporo czytam .Ostatnio zobaczyłam że używam trzech zakładek na raz . Pierwsza zakładka jest w książce która jest od początku lata w domeczku nad jeziorkiem . Czytam ja wtedy gdy już skończyła mi się książka jaką aktualnie ze sobą przywiozłam a jeszcze  nad jeziorkiem jesteśmy .Druga jest w książce która przywożę ze sobą do domeczku nad jeziorko .Trzecia jest w książce  w domu .W domu czytam książkę i jak jedziemy nad jeziorko to jej nie biorę bo bywa że zostaje mi do przeczytania kilkadziesiąt stron . To by było na jeden dzień . Więc wolę  wziąć taka która  starczy mi może  na cały pobyt .Tak wiec tyle jest u mnie zakładek w użyciu . W zimę będzie tylko jedna bo nie będę jeżdzić nad jeziorko .









piątek, 21 sierpnia 2020

Zakładka od Czarnej Damy

 Witajcie .U Czarnej damy  Lidzi bawię się w wyzwanie czytelnicze . Lidzia co miesiąc losuję jedną osobę i  obdarza ja cudną zakładką. tym razem wylosowała mnie .http://misiowyzakatek.blogspot.com/2020/08/wyzwanie-czytelnicze-podsumowanie-lipca.html

Co do zakładki nie miałam żadnych wymagań . Taką więc cudną  zakładkę dostałam .Bardzo dziękuje za śliczną zakładke  

czwartek, 20 sierpnia 2020

Wymianka kartkowa konie

 Witajcie . W sierpniu wymieniałyśmy się karteczkami z końmi . Ja taką karteczkę w szarościach wysłałam do Mięty https://papillon-motylkowo.blogspot.com/

A super konika dostałam od Basi H https://serwetki-quillinq.blogspot.com/

Basia wpisała kawałek piosenki Czerwonych Gitar . Robiąc swoja kartkę właśnie ją nuciłam  Słońce nad stadniną

W końską grzywę chowa twarz
Wstęgą nad łąkami
Jeszcze się unosi mgła
Stoją napięte
Jak strzała, gdy drży,
Nim cięciwy świst
Znów do lotu ją poderwie

Konie, dumne konie
Zasłuchane w szumy traw
Lekkie i swobodne
Jak na czystym niebie ptak
Kiedy tak patrzę -
Do biegu się rwą
Chciałbym uciec stąd,
Chciałbym gnać za swą tęsknotą

Tam, gdzie lśni horyzont,
Drga niebieską linią
Wprost w otwarte wrota chmur,
Siwych chmur
Tam, gdzie w kuźni słońca
Dzień powstaje nowy,
Gdzie wytycza drogi rytm,
Serca rytm

Konie, dumne konie
W blasku wstającego dnia
Czułe i szalone -
Czemu was uwielbiam tak?
Nieraz poniosą,
Poniosą jak wiatr
Czasem bywa tak
Jak z dziewczyną, jak z dziewczyną

Tam, gdzie lśni horyzont,
Drga niebieską linią
Wprost w otwarte wrota chmur,
Siwych chmur
Tam, gdzie w kuźni słońca
Dzień powstaje nowy,
Gdzie wytycza drogi rytm,
Serca rytm


wtorek, 18 sierpnia 2020

Wypad za miasto

 Witajcie . Chyba jeszcze tak szybko nie byłam z powrotem w domeczku nad jeziorkiem . W piątek  wróciłyśmy z domeczku do domu o18 a już w niedziele o14 byłyśmy z powrotem  w domeczku nad jeziorkiem Zakupy zrobione . Kwiatki podlane i poświęcone to można wracać nad jeziorko . Siostrzenica zawiozła nas tam samochodem . Normalnie to jedziemy tam trzema autobusami i trwa to godzinę lekcyjna lub normalną . Samochodem to szybciutko 15 lub 20 minut . Jak siostrzenica jest w Olsztynie to nas tam wozi. Poluskałyśmy sie we trzy ja siostra  siostrzenica bo w  niedziele z nami były .W jeziorku było sporo ludzi ale jeszcze miejsce się znalazło W poniedziałek było pluskanko  w  lużniejszym jeziorku .Było pochmurno  ale jeszcze ciepło.Za to dzis brrrrr zimno deszczowo pochmurno tak więc już pozed 15 wróciłyśmy do domu  .Podobno jest plaga komarów. Nawet tam ludzie narzekają. U nas ich jest niewiele bo  mama ma pełno kwiatów i niektóre odstraszają komary .Przeczytałam kolejną książkę. Tak pochłaniam książki . Z tak bliska czytam .Oto relaks na ławie przy stole .teraz lawa stoi przy domku a przedtem stała przy drzewkach